Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
...słowa z intra do Heroes IV doskonale pasują do losu Might & Magic Duel of Champions. Zgodnie z informacją z oficjalnej strony gry DoC zostanie wyłączony 31 października tego roku. Gracze utracą wszelkie postępy, karty i walutę. Nasze komnaty siłą rzeczy przerodzą się w mauzoleum. Niejako na pocieszenie dostępna będzie teraz stała wyprzedaż w sklepie wewnątrz gry, jednak ta i tak pojawiała się ostatnio nader często.
Gra miała ogromny potencjał i przez kilka złych decyzji nigdy nie mogła w pełni rozwinąć swych skrzydeł. Chciałbym w tym miejscu jednak podziękować oryginalnemu zespołowi tworzącemu tę grę oraz pozostałym VIP-om, którzy przyczynili się do rozkwitu i ulepszenia tej zacnej karcianki.
Jednak nie jest to koniec historii o tej grze. W przyszłości uchylimy nieco rąbka tajemnicy, na razie mała zapowiedź w postaci artworka karty. Tymczasem korzystajcie z pozostałego nam czasu, użyjcie całej waszej waluty i pamiętajcie o poprawce lokalizacyjnej oraz DoC Doctorze.
Dark Dragon
Wasze komentarze (35)
26 sie - 01:04

Drwal
Ale to już było, nie powróci więcej...Trochę szkoda, zwłaszcza, że swego czasu była to naprawdę solidna konkurencja dla Hearthstone.Nawet będąc w cieniu karcianki Blizzard powinna istnieć jeszcze parę lat. Fatalna polityka i decyzje mogą zniszczyć jednak wszystko.
26 sie - 01:21

dvoytek
Ano szkoda. Pogram jeszcze przed zamknięciem serwerów, bo potem już nie będzie okazji.
@Dark Dragon
Ten artwork, to miała być karta do kolejnego dodatku, czy był już wcześniej zrobiony i z jakiś powodów nie wszedł do gry?
26 sie - 06:58

Etharil
To było do przewidzenia. Forum DoCa zamieniło się w kompletny cmentarz. Duch DoCa przetrwa jednak w H6 i H7 w postaci jednostek tam istniejących jak również muzyki zaczerpniętej z Duela.

Tragiczny los jednej z najciekawszych karcianek moim zdaniem. Przynajmniej większość społeczności DoCa wyemigrowała do Spellweavera.
26 sie - 07:22

Ursus
Śmierć zbiera swoje żniwo. Następne przystanki: HO i H7. ;)
26 sie - 08:22

Yogoort
Ogromna strata :( To najlepsza karcianka w jaką mi było dane grać (a gram w prawie wszystko co się ukazuje na rynku, bo gatunek lubię). Poza tym, że to świetna karcianka, to moim zdaniem, żadna gra z serii M&M nie podkreślała tak znakomicie różnic i unikalnej formy każdej z frakcji, w DOCu było (tzn jeszcze jest) to oddane znakomicie. Szkoda, wielka szkoda. Cóż, pozostaje mi zrealizować pomysł za który się kiedyś wziąłem i przygotować DOCa w wersji offline, czyli wydrukować karty, dorobić znaczniki i grać ze znajomymi w papierową wersję.
26 sie - 08:54

Nicolai
Smutna sprawa... przedwczoraj rozmyślałem, że trzeba pograć z pobudek fabularnych, bo nie wiadomo kiedy zamkną, a tu masz :/
26 sie - 09:18

Andruids
Krotos, co do jednostek się zgadzam, ale jaka muzyka była w Duelu, której nie było wcześniej w jakimś Heroesie? o_O
26 sie - 09:32

Etharil
@Andruids - motyw przewodni Akademii w Duelu to pierwsza myśl, jaka mi przychodzi do głowy. Pamiętam, że w H6 motywy walki Nekropolis i Twierdzy nie były z początku w grze, a doszły dopiero w jakiejś aktualce po wydaniu Duela, bo się strasznie zagrywałem w H6 w ramach polowania na bugi i przed Duelem nigdy ich nie słyszałem.
Potem zmieniono nieco motyw przewodni Przystani, przez co ten duelowy miał bardziej żwawe tempo (żwawsze?) od motywu walki z H6. Pewnie zaraz wskoczy Alamar lub Hobbit i będą się wykłócać, że nie mam racji. :P
26 sie - 09:48

Kammer
Warto dodać jeszcze dwie takie istotne kwestie, że:
- przecena wynosi 50% i jest na wszystko, zarówno na rzeczy za złoto jak i na pieczątki;
- niemożliwe jest już dokupowywanie pieczęci/złota za prawdziwą walutę.

PS. Nój nius był lepszy. :P
26 sie - 10:16

Warmonger
Zaraz, DoC jest chyba płatny? Gracze nakupowali kart i nie będą już mogli grać w grę?
26 sie - 10:27

TopFunny525
Sprawa no dosyć smutna nie ukrywam, przesiedziałem przy tej grze naprawdę sporo, no i nie spodziewałem się że to będzie jeszcze w tym roku (sądziłem że zamkną serwery dopiero na początku następnego roku). Możliwe jest że jeszcze pogram, ale jedno jest pewne ta gra miała naprawdę duże szanse na bycie jedną z lepszych karcianych gier, a ubisoft jak zwykle wszystko zaprzepaścił... Jednakże ciekawią mnie za to ostatnie linijki gdzie jest mowa o darmowych "klasycznych grach ubisoftu"... hmmm, dlaczego mi się wydaje że postanowili zerżnąć trochę z origina, gdzie również jest taka sama opcja już od jakiegoś czasu?
26 sie - 10:31

anonim1233
Grałem w DoCa 2 lata temu. Szkoda gry, to była pierwsza karcianka w jaką grałem.
26 sie - 11:06

Lord Baffourd
Tak, motyw Akademii i jego wariacja w trybie edycji talii to utwory, które zadebiutowały m DoC. Co do reszty to nie wiem, bo Wall's of Falcon's Reach jest w H6 jako oblężenie Przystani. Motywy Twierdzy i Nekropolis jednak datuje się aż na 2006, bo pojawiły się przy boss-walkach z cyklopem i wielkim pająkiem w Dark Messiah.

Odnośnie DoC. Smutna sprawa. Pozostaje mi docenić autorów tego co w tej grze lubiłem najbardziej: Wielkie brawa dla autorów grafik. Wiem że kilka z nich to concepty do H6, ale przytłaczająca większość artów była po prostu piękna. Kudosy dla nich!
26 sie - 14:22

dvoytek
Jest jeszcze nadzieja w klonie DoCa tworzonym przez fanów. Jakby został ukończony, to można by było go zmodować, żeby były arty z DoCa. Stronka na fb:
https://www.facebook.com/DuelsofXenArun/
I ostatni filmik z gameplayem:
https://www.youtube.com/watch?v=tsRjMM_jgWQ
26 sie - 14:41

Etharil
@Dvoytek - Z tego, co udało mi się dowiedzieć o tym fanowskim DoCu, ludziki z tego planują w baaardzo dalekich planach wejście na steam greenlight jako darmowy tytuł.
26 sie - 14:44

Nicolai
@Krotos: A prawa autorskie?
26 sie - 14:49

dvoytek
@Nicolai arty są inne, ale mechanika skopiowana z oryginału, więc faktycznie mogą być problemy. Pewnie wypuszczą na greenlight i potem się zobaczy czy Ubisoft spróbuje zbanować, czy zignoruje.
26 sie - 16:47

MinosKing
A więc to koniec DoCa? No cóż można było się tego prędzej czy później spodziewać ;/
26 sie - 17:03

Andruids
Jest gdzieś do posłuchania ten motyw Akademii?
26 sie - 17:26

Acid Dragon
Takie rzeczy jak mechanika nie są chronione prawami autorskimi. Jeśli arty będą inne i nazwy będą inne, to będzie można wypuścić coś takiego legalnie.
26 sie - 17:55

RustDragon
Heroes Online też upada...
26 sie - 18:11

Drwal
Heroes Online akurat nie spada z aż tak wysokiego konia. Natomiast masz rację, coś czuję że do końca roku i ta gra ogłosi swój koniec.
26 sie - 21:31

Mav
Ech, mam bardzo dobre wspomnienia z tej gry. Arcyciekawa mechanika i przepięknie narysowane karty, żadna inna karcianka tak wizualnie mi się nie podoba. Skoro powstaje fanowski klon, to przynajmniej trochę jestem utulony w żalu. O wydrukowaniu kart, jak pisał Yogoort, nie pomyślałem, ale idea niezła. :D Póki co mam ochotę pościągać grafiki i zachomikować. A te ostatnie zdania z newsa są intrygujące, ciekawym, co to za niespodzianka. :) No i racja, póki nad DoCem pieczę miał oryginalny zespół to było dobrze - gra się rozwijała, społeczność żyła, turnieje były... Ech, pamiętajmy to, co było dobre. :)
27 sie - 01:13

Mirr Skulblodh
Widzę, że jakaś gangrena ciągnie się po boku serii.

Czy ludziom aktualnie ją tworzącym uda się tę przypadłość wyeliminować, czy też przeniesie się ona na "główny tor" Might&Magic?
27 sie - 09:27

broman05
Nie rozpaczajcie! ;) , wszak to nie to samo uniwersum, ale Gwint od CD Project Red nadchodzi! :) Btw dla mnie osobiscie najleprza gra ever karcianą jaką kiedykolwiek grałem w realu/kompie był DOOM TROOPER.. Szkoda ze karty gdzieś przepilem :(
28 sie - 20:55

Sir Galuf
To smutne... oby nie przeniosło się to na główną serie M&M :-(
29 sie - 15:02

Kurek
Kiedy coś więcej o tej karcie "void balance"
29 sie - 16:41

Sobieski
@ Kurek

Po wszelkie wyjaśnienia zapraszam tutaj:

http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1743&pid=128927&page=23#128927.
29 sie - 16:41

Sobieski
Link bez kropki na końcu.
29 sie - 18:04

Dark Dragon
Sobieski zepsuł wam trochę niespodziankę, ale jeszcze niecałkowicie ;). Będzie więcej niespodzianek.

@dvoytek Tak i nie :).
@broman05 Będą o tym zawarte informacje w moim nadchodzącym artykule (zasadniczo już są, ale wymagane są jeszcze poprawki).
@broman05 "To" się nie przeniosło, "to" się zaczęło już dawno. Zresztą chyba widać, że H7 jest już zatrzymane w rozwoju i żadna większa gra MM nie powstaje.
29 sie - 18:21

Kurek
Dziękuję! :)
29 sie - 19:08

Hayven
@Dark Dragon chyba miałeś na myśli Sir Galufa?
29 sie - 19:17

Dark Dragon
@Hayven - tak, my bad, źle mi się skopiowało
31 sie - 16:01

Górski Krasnolud
I tak nie grałem... znaczy szkoda.
1 wrz - 13:41

Mav
Szydło wychynęło z worka, czekamy, aż wyskoczy. :V
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt