Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
Podstawy

Cel gry

Celem gry jest pozbawienie wrogiego bohatera energii życiowej, zanim twój własny bohater zostanie pokonany. Aby to osiągnąć, możesz ustawiać stworzenia oraz budynki, rzucać zaklęcia i wykorzystywać przewagę zapewnianą przez karty łutu szczęścia oraz wydarzeń.

Interfejs

Karty, z którymi możesz coś zrobić, zarówno te w ręce jak i te znajdujące sie na polu bitwy, zawsze otoczone są zieloną aurą. Aby nimi zagrać, wystarczy kliknąć na nich LPM (lub nacisnąć w wersji na iPad).
Możesz także kliknąć PPM, aby przybliżyć kartę i przeczytać wszelkie szczegóły na jej temat.
 • Większość podjętych działań możesz anulować, klikając PPM (lub dwa razy naciskając w wersji na iPad) w dowolnym miejscu.

 • Kiedy już wykonasz wszystkie swoje czynności, kliknij (lub naciśnij w wersji na iPad) na znajdującym się u góry ekranu przycisku zakończenia tury.


 • Ikony


  Surowce
  (Resources)

  Magia
  (Magic)

  Moc
  (Might)

  Przeznaczenie
  (Destiny)

  Karty w ręce

  Każdy z graczy na początku ciągnie po 6 kart. Każda z tych kart ma swój koszt w zasobach, oznaczony w lewym górnym rogu. Każda karta wymaga również jakiegoś poziomu Magii, Mocy i/lub Przeznaczenia. Jednostki standardowo wymagają Mocy, czary Magii, a karty fortuny Przeznaczenia.

  Bohater

  Twój bohater może przeprowadzić 1 akcję w każdej turze. Oto list możliwych do przeprowadzenia akcji:

  ■ Zwiększenie poziomu Mocy, Magii lub Przeznaczenia o 1.
  ■ Pociągnąć kartę.
  ■ Użycie jej/jego specjalnej umiejętności.

  Surowce

  W każdej turze produkcja twoich surowców będzie zwiększać się o 1: w pierwszej turze będziesz miał współczynnik równy 1, w drugiej 2, w trzeciej 3 itd... Wraz z rozwojem rozgrywki będziesz mógł używać potężniejszych kart lub po prostu korzystać z większej ilości kart w tej samej turze.

  Gracz, który zaczyna jako drugi dodatkowo automatycznie dostaje łut szczęścia Smoczy Kryształ.

  Przebieg Tury

  Faza zasobów

  W tej fazie, zanim cokolwiek innego zostanie zrealizowane, poniższe cztery posunięcia wykonywane są automatycznie:
 • Oczyszczanie zasobów: Twój aktualny poziom zasobów zostaje ustalony na 0.
 • Wzrost produkcji: Produkcja twoich surowców wzrasta o jeden.
 • Produkcja surowców: Twoja łączna produkcja zostaje dodana do aktualnego poziomu zasobów.
 • Dobieranie: W trakcie tej fazy dobierasz również nową kartę.

 • Zawsze, gdy musisz dobrać kartę, a twoja biblioteka jest już pusta, tracisz po jednym życiu za każdą brakującą kartę.

  Faza akcji

  Możesz dokonać dowolną liczbę poniższych akcji w dowolnej kolejności:

  ■ Każda jednostka, która została już poprzednio wypuszczona na pole bitwy, może jednorazowo zaatakować lub przemieścić się.
  ■ Możesz zagrać karty Zaklęć ze swojej ręki, zgodnie z poziomem twej Magii i płacą ich koszt w surowcach.
  ■ Możesz zagrać karty Fortuny ze swojej ręki, zgodnie z poziomem twego Przeznaczenia i płacą ich koszt w surowcach.
  ■ Możesz zagrać karty Jednostek ze swojej ręki, zgodnie z poziomem twej Mocy i płacą ich koszt w surowcach. Takie jednostki nie mogą podejmować ataku lub ruchu w tej turze.
  ■ Możesz jednorazowo użyć każdą z kart Wydarzeń, płacąc ich koszt jeśli takowy występuje.
  ■ Możesz raz użyć umiejętności swego bohatera.

  Tura dobiega końca, gdy gracz zakończy swą fazę akcji. Drugi gracz zostaje aktualnym graczem i postępuje w ten sam sposób.

  Pole bitwy
 • 1 - Kolumna
 • 2 - Rząd
 • 3 - Karty oddziałujące na kolumny/rzędy
 • 4 - Działające zaklęcia/łuty szczęścia


 • 1 - Twój bohater
 • 2 - Twoja talia
 • 3 - Twój cmentarz
 • 4 - Twoja "ręka", czyli karty, którymi możesz grać.
 • 5 - Karty Wydarzeń
 • 6 - Na środku wyświetla się aktualnie grana karta
 • 7 - Strona przeciwnika
 • Linia vs. Kolumna

  Pole bitwy zawiera 16 pozycji, na których mogą być rozmieszczone jednostki. Na każdego z graczy przypada po 8 pozycji. 4 pozycje, która są bliżej twojego bohatera, to tylna linia. 4 pozostałe, bliżej centrum Pola bitwy, to przednia linia. Właściwe rozmieszczenie na wszystkich 4 Liniach, twojej i twojego przeciwnika, tworzy 4 Kolumny.

  Typy jednostek i ich rozmieszczanie

  Stworzenia walczące wręcz można ustawiać tylko w przednim szeregu. Stworzenia strzelające mogą być ustawiane wyłącznie w tylnym szeregu. Stworzenia latające można ustawiać dowolnie. Stworzenia, które jednocześnie walczą wręcz i strzelają również można ustawiać dowolnie.

  Ustawianie budynków

  Budynki można ustawiać na dowolnym kontrolowanym przez ciebie polu. W danym miejscu nie może stać więcej niż jeden budynek, ale na jednym polu może stać jednocześnie budynek i stworzenie.

  Wydarzenia

  Każdy gracz przystępuje do gry z ośmioma kartami wydarzeń. Następnie cała szesnastka jest tasowana, a pierwsze dwie karty umieszczane są na polu bitwy. Pod koniec każdej tury karta znajdująca się po lewej stronie jest usuwana, zastępuje ją karta dotychczas znajdująca się po prawej stronie, a na jej miejsce wyciągana jest nowa. Kiedy karty z talii wydarzeń zostaną wykorzystane, a potrzebna będzie kolejna, talia zostanie ponownie przetasowana. Gracz może podczas każdej tury wykorzystać dowolną z dwóch aktualnie dostępnych kart wydarzeń, niezależnie od tego, do kogo ona należy i nawet wtedy, gdy przeciwnik już z niej skorzystał podczas swojej tury. Wydarzenia należy wybierać rozsądnie, ponieważ mogą one pomóc także przeciwnikowi.

  Ataki jednostek


  Atak

  Kontratak

  Gdy stworzenie atakuje, zadaje wrogiemu stworzeniu lub bohaterowi obrażenia równe wartości swojego ataku . Jeśli zaatakowane stworzenie przetrwa natarcie, zadaje swemu napastnikowi obrażenia równe wartości swego odwetu . Jeśli energia życiowa stworzenia spadnie do zera, oddział taki zginie i zostanie zabrany z pola bitwy prosto na cmentarz.
  Stworzenia mogą atakować wyłącznie przeciwników w swoich rzędach. Jeśli w danym rzędzie stoją dwa stworzenia wroga, to stworzenia latające i walczące wręcz mogą uderzyć tylko na przeciwnika stojącego w pierwszym szeregu, podczas gdy stworzenia strzelające mogą atakować dowolnie ustawionych nieprzyjaciół.
  Stworzenie
  © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt