Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
...a wraz z nią setka kart na czele ze znanymi i (nie)lubianymi bohaterami. Główną nowinką tego dodatku jest wprowadzenie nowej mechaniki istot ze zdolnością do grupowania się, co umożliwia tworzenie dużych oddziałów ze słabych jednostek. Mechanika ta wspierana jest przez budowle, co skutkuje dosłownym zalewaniem przeciwnika swymi jednostkami. Rozszerzeniu uległa również mechanika związana z typem jednostek oraz z ich powiązaniu z magią. Ponadto dostaniemy nowe unikatowe łuty szczęścia i unikatowe jednostki. Upubliczniono również patchnotes nadchodzącego dodatku, który zapowiada nowe osiągnięcia i ułatwia dostęp do podstawowych talii. Dodatkowo zyskujemy obniżkę cen na Ołtarzu Życzeń dla kart dziedzictwa i z Serca Koszmarów. Oraz tracimy możliwość zakupu złota w sklepiku. Fabuła obecnej tetralogii dodatków zahacza o wydarzenia znane z Might and Magic: Heroes VI, a obecnie przechodzimy przez potyczki księcia Sławoja z z szamanem Orków Toghrulem.

Aktualnie można już ściągnąć nową wersję gry, ale serwery zostaną oddane od użytku najpewniej około godziny siedemnastej.

UPDATE: Zamieniono widoczne karty na ich polskie odpowiedniki.

UPDATE nr. 2: Jeżeli ktoś ma zmagazynowane jakieś bilety turniejowe, to polecam jak najszybciej zużyć je na Turnieje Szwajcarskie, ze względu na bardzo obfite nagrody za pierwsze i drugie miejsce, którymi są (kolejno) po superpakiecie (6 kart zwykłych, 4 niezwykłe i 2 rzadkie/epickie/bohaterskie) Serca i Zguby i po pakiecie (8 zwykłych, 3 niezwykłe i 1 rzadka/epicka/bohaterska) Serca i Zguby. Za resztę miejsc dostajemy szansę na pakiet Drugiego Zestawu Podstawowego i kupon turniejowy.

I na koniec oficjalny trailer dodatku, nie mający nic wspólnego z dodatkiem ;):

Kammer
Wasze komentarze (18)
9 lip - 18:26

Alamar
>>>Fabuła obecnej tetralogii dodatków zahacza o wydarzenia znane z Might and Magic: Heroes VI

Wydarzenia od zestawu początkowego do Pięciu Wież dzieją się 5 lat po HoMM6 i nie mają prawie nic wspólnego z fabułą Heroesów.

Serce Koszmarów jak i Zguba Gryfów dzieją się przed H6 i to właśnie te dwa dodatki (jak i przyszłe) powiązane są fabularnie z HoMM6.
9 lip - 19:13

Eternal
Polecam zerknięcie na oficjalną stronę DoC-a, na której już można zobaczyć nowe karty. Że wymienię tylko powrót Najemnego Zbira oraz oddziały krwiożerczych goblinów Toghrula.
9 lip - 19:30
bogi1
Eternal --> Wszystkie karty można było zobaczyć już w czwartek tydzień temu. Teraz są dostępne wszystkie po polsku po prostu.
9 lip - 19:41

Sobieski
>>>Wydarzenia od zestawu początkowego do Pięciu Wież dzieją się 5 lat po HoMM6 i nie mają prawie nic wspólnego z fabułą Heroesów.

Serce Koszmarów jak i Zguba Gryfów dzieją się przed H6 i to właśnie te dwa dodatki (jak i przyszłe) powiązane są fabularnie z HoMM6.

Przecież Kammer napisał, że obecnej a nie poprzedniej.
9 lip - 20:11

Alamar
>>>obecnej tetralogii dodatków

Serce Koszmarów i Zguba Gryfów to z pewnością nie tetralogia. Z kolei "obecna" jasno sugeruje, że chodzi o wydane już dodatki. :P
9 lip - 20:22

Kammer
Bez żartów, Alamarze. napisałem przecież w jednym ze wcześniejszym newsów o tym, iż Serce i Zguba wchodzą w skład nowej "serii" fabularnej, do której zalicza się również S07 i S08. Ba, czepiałeś się nawet tych dwóch ostatnich zapisów. Poza tym "obecna" oznacza "teraz trwającą".
9 lip - 22:12

Alamar
Bez żartów, Kammerze, następnym razem dobieraj porządniej słowa. Użycie słowa "obecna tetralogia" jasno sugeruje oryginalną fabułę DoC-a dotyczącą Herolda Pustki (Void Rising, Herold of the Void, Forgotten Wars i Five Towers).

Fabuła H6 w DoC-u to na chwilę dzisiejszą jedynie dulologia. Jak wyjdą pozostałe dwa dodatki, wtedy będzie dopiero można mówić o czteroksięgu. Plany planami, ale rzeczywistość nieraz potrafi zaskakiwać.
9 lip - 23:18
bogi1
Czyli po S07 i S08 będzie zapewne Base Set 3 i kolejne dodatki
10 lip - 00:35

Sobieski
Alamarze, i słowo "obecna" sugeruje że przed tą "obecną" było coś innego. Mam też wrażenie że jesteś osobą, która strasznie lubi się wszystkich czepiać. :)

Nawet jeśli dla Ciebie obecna tetralogia to FW, FT, HoN i GB to czym jest dla Ciebie VR i HotV ? Nieobecną dulologią?
10 lip - 09:00

Alamar
>>>Nawet jeśli dla Ciebie obecna tetralogia to FW, FT, HoN i GB to czym jest dla Ciebie VR i HotV?

Obecną tetralogia dla mnie są właśnie dodatki od VR do FT, gdyż opowiadają jedną, zamknięta historię o Heroldzie Pustki.

Serce oraz Zguba to na razie tylko dulologia. Jeśli wyjdą kolejne dwa planowane dodatki i rzeczywiście będą stanowić zamknięta całość fabularną, wtedy będzie można powiedzieć o DRUGIEJ tetralogii.

Jeśli dobrze pamiętam pewne plotki, to Pięć Wież pierwotnie było częścią Zapomnianych Wojen, które wycięto i zrobiono z nich osobny dodatek (który, chyba się zgodzimy, że nie był najlepszych lotów).
10 lip - 10:51

Hayven
Ja tam od razu zrozumiałem, że chodzi o nową, niedokończoną tetralogię, czyli HoN, GB, S07 i S08, o których Kammer wspomniał wcześniej :P

>> Czyli po S07 i S08 będzie zapewne Base Set 3 i kolejne dodatki

Śmiem wątpić, ta gra dogorywa :D
10 lip - 14:17

Acid Dragon
Myślę, że znaczna większość zrozumiała poza czepialstwem Alamara, które nie przyjmuje, że tetralogia nie musi być w pełni wydana, aby była określana tetralogią. Przykładowo - wiadomo, że ekranizacja Hobbita jest trylogią, zarówno przed premierą trzeciej części, jak i drugiej, a nawet pierwszej i nikt obecnej sytuacji (przed premiera ostatniej części) nie nazywa "duologią".

Również wątpię, aby po drugiej tetralogii cokolwiek jeszcze było w planach. To już raczej będzie koniec.
10 lip - 22:11

Bluearga
Rozumiem, że nowych kart jeszcze nie dodaliście do bazy? Bo coś znaleźć ich nie mogę ;)

Brakuje mi na tej stronce opisu każdego z dodatków wraz z jego fabułą oraz kartami jakie zostały w nim dodane, bardzo by to na pewno ułatwiło nawigację, bo tych dodatków jest coraz więcej i nie mogę ogarnąć ich kolejności pojawiania się.
10 lip - 22:17

Alamar
Takie plany były, ale nigdy czasu na to nie starczyło. Co do kolejności dodatków:
Void Rising (Powstanie Pustki) -> Herald of the Void (Herold Pustki) -> Forgotten Wars (Zapomniane Wojny) -> Five Towers (Pięć Wież) -> Zestaw Początkowy nr 2 oraz Heart of Nightmares (Serce koszmarów) -> Griffin Bane (Zguba Gryfów)

Fabuła dodatków nie istnieje jako taka. W grze na razie jest tylko kampania obejmująca pierwsze cztery dodatki (od VR do FT).
12 lip - 17:58

MinosKing
Widzę że coraz ciekawiej się robi z tą grą :x
12 lip - 22:18

Animaluki
Twórcy chyba już nie mają pomysłu na nazywanie kart, gdyż mamy dwóch kuszników gryfa i dwóch najemnych zbirów :P
12 lip - 22:42
bogi1
Animaluki --> I dwie Fontanny Młodości i Zrządzenia Losu. Polscy tłumacze mają problem z nazwaniem kart a nie twórcy:
http://forums.ubi.com/showthread.php/898245-Nazwa-karty-Problem
14 lip - 17:44

Animaluki
Naszym tłumaczom się chyba nawet nie chcę sprawdzać znaczenia słów w anglojęzycznej wersji kart, np. atirador to strzelec, a nie kusznik. :P
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt