Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News

Ostatnio poznajemy nowe elementy mechaniki, które pojawią się w nadchodzącym rozszerzeniu. Skutkiem ubocznym tego oto zjawiska jest poznawanie nowych kart. Większość z nich była już opisywana chociażby w naszym dziale Umiejętności. Na początek był to Honor. Warto pokazać jednak screen z jego działaniem. Widać na nim jakąś całkowicie nową kartę z lisem oraz działanie Honoru.


Prawdziwą innowację jednak stanowią całkowicie nowe umiejętności.
Wybuch Ognia - gdy jednostka umiera, zadaje 2 punkty obrażeń wszystkim stworzeniom umieszczonym w tej samej linii.
Od razu zaprezentowano nową jednostkę, ulepszoną wersję Pustoszyciela, Piekielnego Pustoszyciela. Ciekawostkę stanowi screen z pola bitwy, na którym niewyraźnie możemy dostrzec kolejną nową jednostkę Inferna.


Ostatnia nowość to umiejętność specjalna rzadkiej karty Twierdzy, której art mogliśmy podziwiać już wcześniej. Chodzi oczywiście o kartę Jeździec Sępów Czarnej Czaszki. Im więcej kart zginie w turze, w której chcemy zagrać tę kartę, tym staje się ona tańsza. Per saldo jeśli zginą 4 stworzenia to ta karta staje się darmowa do zagrania. Tak jak i wyżej tak i tu pojawiły się screeny przestawiające działanie karty. Najciekawsze z tego są dwa z nich. Pierwszy przedstawia dwie nowe jednostki Przystani, a drugi nową jednostkę Twierdzy.


Dodatkowo pokazano kartę łutu szczęścia Twierdzy. Usuwa wszelki liczniki ze wskazanej sojuszniczej jednostki i leczy ją o tyle punktów. Możemy tak usunąć licznik Szału, a nawet także Infekcji lub Okaleczenia (uwaga… nowy typ licznika)! Czym jest nowy licznik Okaleczenia? Na razie nie wiadomo. Możemy się za to już domyślać jak bardzo namiesza to w podstawowej strategii decków Nekropolis...


Myślę, że samego rozszerzenia należy się spodziewać gdzieś w okolicach Świąt :)
Dark Dragon
Wasze komentarze (2)
14 gru - 22:34

gronad
Uzupełnaijąc newsa - dodatek wychdzi 18/12/12.
http://forums.ubi.com/showthread.php/738333-Void-Rising-18-12-2012
15 gru - 14:28

Azon
Super - kolejna karata stworzenia zadającego ogromne wręcz obrażenia bezpośrednie dla Inferno - Obszarowe zaklęcia to za mało? Taka jednostka pasowała by raczej do twierdzy. Za to twierdza dostało słabą jednostkę ze średnio przydatnym bonusem. Interesująca zmiana to możliwość zdjęcia liczników - nie wiem jednak czy to wyjdzie na dobre, bo przypuszczam, że inne frakcje też w końcu dostaną taką możliwość - co znaczne osłabi Nekropolię, która przez słabe jednostki pierwszych poziomów jest nieco do tył na początku rozgrywki i albo nie może się przebić przez rozstawioną przystań lub jest zmiatana przez zaklęcia obszarowe Inferno. Ciekawe jakie karty dojdą do Przytani i Nekropolii - mam nadzieję, że coś ciekawego.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt