Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
19.III.2014link
"HoN" rozszyfrowany (Heart of Nightmares). To nowy dodatek, który wyjdzie razem z nowym zestawem podstawowym. Będzie on zawierał:
 • 100 nowych kart. Sporo z nich jest naprawdę świetnych i sporo namiesza w nadchodzących rozgrywkach, tak jak i nowymi bohaterowie. Ze względu na nich niektórzy gracze zaczną trochę inaczej składać swoje decki.
 • Fabułę, która będzie się toczyć... praktycznie tak jak miało to miejsce w Might & Magic: Heroes VI. Chodzi o scenariusz o tym samym tytule - Heart of Darkness, ale czy będzie to opowiedziane od tej samej strony? Czy chodzi o ten właśnie scenariusz? To się dopiero okaże ;).

 • Dlaczego teraz, dlaczego już? Tak naprawdę jest to decyzja podjęta ze względów strategiczno-ekonomicznych. (Jak niektórzy słusznie już wywnioskowali.)

  UPDATE:


  Zaprezentowano pierwszą kartę. Jest to powracająca Anael, w tym dodatku powrócą wszyscy smoczy rycerze. Tym razem nie będą oni powiązani z frakcją, a ze szkołą magii. Dodatkowo typ kart został rozszerzony o szkołę magii oraz rasę... i to nie bez powodu ;).

  Nowa umiejętność Light Alined (gdzie Light, może zostać zastąpione przez dowolną szkołę magii) oznacza również, że ataki tej karty są przeprowadzane za pomocą magii Światła. Więc będzie można bronić się przed atakami smoczy rycerzy na wiele sposobów.
  Dark Dragon
  Wasze komentarze (13)
  19 mar - 02:18

  Morglin
  Dark Dragonie, przejdź się kiedyś do sklepu i poproś sprzedawczynię o jednego "decka" kart do gry. Jestem niemal pewien, że albo nie zrozumie o co Ci chodzi, albo pomyśli, że chcesz jeden deka kart ;p. Wniosek? Nie zamieniaj polskich słów na angielskie!
  19 mar - 02:52

  Dark Dragon
  Cóż, na karciankach znam się się nie od dziś - idąc do sklepu z karciankami prosząc o decka dostaniesz to, czego chcesz. Słowo to tak bardzo utarło się w środowisku gier karcianych, że nikt nie używa polskiego zmiennika.
  19 mar - 11:40

  Andruids
  Oj Morglin. Najpierw wytykasz mi "nafeedowany", teraz kręcisz nosem na deck : / Nie zawsze dobrze głosić ortodoksję językową, zwłaszcza, kiedy towarzystwo i kontekst są na tyle specyficzne, że wszyscy wiedzą o co chodzi.
  19 mar - 14:09

  Morglin
  Polacy nie gęsi, iż swój język mają.

  Oczywiście, dla niektórych angielski deck brzmi lepiej niż polska talia...
  19 mar - 19:38

  Nerevar
  >Polacy nie gęsi, iż swój język mają.

  Mówi osoba, która na forum wspominała o metodzie save/load, control center i temu podobnych rzeczach ;P

  Obrażanie się na "deck" w przypadku karcianek to tak, jakby obrażać się na użycie angielskiego skrótu na nazwanie podzespołu w komputerze. Pewne rzeczy po prostu weszły do języka i tyle.
  19 mar - 21:51

  Kammer
  >>Ze względu na nich niektórzy gracze zaczną trochę inaczej składać swoje decki.
  Czyżby bohaterowie ze specjalizacją "zapłać X, przeszukaj swoją talię w poszukiwaniu karty stworzenia/łutu/zaklęcia o koszcie X lub mniejszym i dodaj ją do swojej ręki"? To brzmi nawet sensownie z ostatnią modyfikacją kart unikatowych.

  Dark, zawsze, jak czytam Twoje niusy o DoCu, to serce mi się kraje, że to dopiero zapowiedź, że jeszcze tego nie mam.

  Morglinie, tu nie stosuje się polszczyzny słownikowej, lecz specyficznego "slangu" grotowego.
  19 mar - 22:10

  Morglin
  Nerevar, to są posty sprzed ośmiu miesięcy :). Teraz napisałbym je zupełnie inaczej.

  Zresztą, może i macie racje. Chyba za bardzo przejmuję się takimi pierdołami. Właśnie! Co do pierdół, to w dziale Equilibris, na dole strony jest napisane: "Copyright Š 2004-10 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone." Powinno być 2003-14.
  20 mar - 00:32

  Andruids
  @KAmmer, nie tyle chodzi o slang grotowy, co taki bardziej... karciankowy, scenowy wręcz, bo chodzi zarówno o środowisko graczy karcianek, jak i gier wideo : p.
  20 mar - 09:00

  Acid Dragon
  @Morglin - dział Equilibris niestety stracił aktualność nie tylko w stopce ;). W sumie niektóre rzeczy przydałoby się przeredagować, np. uwzględniając, że to już nie powstanie.
  20 mar - 12:51

  MiB
  "Chodzi o scenariusz o tym samym tytule - Heart of Darkness..." to w końcu to jest serce ciemności, czy koszmarów? ;-)

  Pozdrawiam

  MiB
  20 mar - 20:34

  Alamar
  @MiB
  A co za różnica? :P
  Znając Ubi to jedno i to samo. ;)

  Co do decka i talii (Winters :P), to o ile zazwyczaj jestem za stosowaniem polskich odpowiedników słów, to o tyle w tym przypadku słowo "talia" nie do końca się sprawdza, gdyż w domyślnym rozumieniu "talia" odnosi się do całego zbioru kart, od dwójek do asów/jokerów, a w tym wypadku chodzi o tylko część całości kart (np. 59 kart z 1234), które gracz sam dobiera.

  Poza tym jak już wspomniano, jeśli ktoś kiedykolwiek spotkał się z karciankami (a DoC niewątpliwie nią jest), to wie zapewne, co to jest deck jak i np. booster.
  20 mar - 21:19

  Kammer
  Pokazano pierwszą kartę: http://forums.ubi.com/showthread.php/848818-Heart-of-Nightmares-Gameplay-Talk-1

  Tak, jest neutralna! Ona jest niesamowite!
  21 mar - 10:34

  Alamar
  Gdzie ja już ją widziałem?
  http://www.duel.acidcave.net/S03/s03_Cre_Hav_055.jpg

  Powiązana ze światłem oraz anioł? Czyżby dodano dodatkowe kategorie dla kart poza typowym podziałem na piechura, strzelca i latacza?
  Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
  © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt