Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News

Dziś poznajemy stworzenie Twierdzy z umiejętnością Zakotwiczenie. Stworzenie takie jest blokowane na swojej obecnej pozycji Pola Bitwy i nie może zostać ono przesunięte z tej pozycji przez swojego właściciela ani przez żadne zdolności, zaklęcia, łuty szczęścia, czy wydarzenia.

W rozszerzeniu Herold Pustki znajdziecie karty stworzeń, które mają Zakotwiczenie jako własną zdolność, lecz także długotrwałe zaklęcie, które przyznaje Zakotwiczenie stworzeniom obecnym na Polu Bitwy.

Samo stworzenie nie jest w stanie atakować. Posiada "umiejętność" Niezdolność do Ataku, która również będzie obecna na kartach z nowego rozszerzenia. Jego statystyki są całkiem niezłe jak na zwykłą kartę. Czy ta karta sprawdzi się jako bloker w przyszłych deckach? Jak myślicie?
Dark Dragon
Wasze komentarze (44)
23 maj - 20:53

Byakuya
Szkoda tylko, że to jest jednostka twierdzy którą mam na razie raczkującą bo jest tylko i wyłącznie możliwa do zagrania.
23 maj - 21:07

BluekPL
Dobry bloker
23 maj - 21:31

Kepptor91pl
5hp za 2 many w sam raz na ołtarz ofiarny.
24 maj - 03:36

Pacuszek
Już widzę, jak to będzie się pięknie komponowało z ołtarzem ofiarnym...
24 maj - 14:33

Azon
Jedynie na ołtarz się nadaje. 3 pkt surowców, 2 karty i można zadać dowolnej jednostce 5 pkt. obrażeń i jeszcze szał sobie jednostką podnieść.
24 maj - 14:33

Azon
*jednostkom (derp)
24 maj - 18:18

Hayven
A podobno zamierzają znerfić Zygfryda? D; Jeśli tak, to w jaki sposób? Już teraz wydaje mi się on być całkiem nieźle zbalansowanym bohaterem - może wygrać (lub przegrać - i to jest właśnie balans) zarówno z Xormem, Kelthorem czy Kieranem. Dziwne, że czepiają się właśnie jego, a Arianę zamierzają zostawić w spokoju *foch*

*byle tylko wylosować Alyę...*
24 maj - 18:39

Pacuszek
A co mają zmienić u Ariany? To nie Ariana jest problemem, tylko to że Magia Ciemności ma 2 rodzaje zaklęć 6 poziomu. A jej to akurat pasuje. No ale przecież nie mogą magikowi odjąć jakiejś szkoły magii i zostawić 18hp oraz początkowe staty... zaś Zygfryd jest lepszy od innych pod tym względem, że jego pasywka działa na więcej stworzeń niż np. pasywka Fleshbane'a. Plus, jest pasywna, czyli nie trzeba jej aktywować i tracić punktów akcji jak w przypadku Xorma. Zresztą, kiedyś już o tym chyba pisałem...
24 maj - 20:25

Hayven
Co do Ariany to wystarczyłoby zamienić 1 Mocy na 1 Przeznaczenia :P
24 maj - 20:26

Hayven
@Festorn - na http://heroescommunity.com masz tego o wiele, wiele więcej :D
24 maj - 20:38

Festorn
Hayven: te same karty :)
24 maj - 20:52
matek1232
Z tego co policzyłem to z 103 kart brakuje jeszcze około 30 :D
24 maj - 20:53

Kammer
Hayven chce Alyę, ja błagam o The Silent Death. Ta karta jest tania jak barszcz i wymaga TYLKO cztery w Magii, więc moja Seria powita ją z otwartymi rękoma. Cursed Chains i stwory z Towering też wyglądają kuisząco...

@ Hayven: Gdzie na heroescommunity są te nowe karty?
24 maj - 20:53

Kammer
* kusząco
24 maj - 20:53
matek1232
A swoją drogą to co to za karty te koloru błękitnego, lepsze niż legendarne ??
24 maj - 21:25

Byakuya
@Kammer tutaj http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=38885 tylko trzeba przejrzeć wątek bo nie pamiętam na której stronie są inne karty.
24 maj - 21:29

Byakuya
Dark wood Hermit wygląda tak strasznie kusząco.
24 maj - 21:29

Kammer
OK, Dzięki, wcześniej pobieżnie szukałem, ale teraz już je złapałem.
24 maj - 21:49

Hayven
Jak będzie działać The Silent Death, bo się nie orientuję? :D
24 maj - 22:04

laszka
dajesz klątwę na jednostkę, w twojej następnej turze ta jednostka ginie, klątwa wraca do ręki :) i tak co turę jedną jednostkę. Chyba ze dostaniesz dispela, albo zaklęta karta zginie z innej przyczyny, moim zdaniem karta fajna w teorii w praktyce będzie słaba.
24 maj - 22:40

Kammer
Ale kosztuje CZTERY zasoby i wymaga tylko CZTERCH punktów Magii. Ponadto można użyć Ruin Shantiri i voila!
24 maj - 22:51

laszka
i tak pożeracz dusz jest lepszy. Zabija od razu.
24 maj - 23:16

Kammer
Ale nie wraca bumerangiem. Z resztą zależy to od talii oponenta - ze świetlisto-pierwotnym przeciwnikiem (Kieran) faktycznie lepszy jest Pożeracz, ale ogólnie lepiej jest mieć osiem killspelli zamiast czterech. C'nie?
24 maj - 23:27

laszka
w sumie to 5. bo cicha śmierć jest unikalna i takową możesz mieć jedną w decku ;)
W każdym razie tak jak mówię. jest mniej uniwersalna od pożeracza dusz. nadaje się jedynie do zabijania blockerów z maks 2 ataku.
24 maj - 23:43

Kammer
To dowiedziałem się, że unikata można mieć tylko jednego. Ale dobrze. Niech będzie: Pożeracz jest użyteczniejszy. Kontynujmy tą fascynującą dyskusję: ca sądzisz o Cursed Chains? IMO to idealny spell na wszelkie blockery.
24 maj - 23:45

Kammer
Nie ca tylko co. Niewygodnie pisze się z komórki.
25 maj - 00:08

laszka
myślę że prędzej znajdzie swoje zastosowanie. Ma jeden duży mankament, jak nałożysz to na jednostkę wroga to nie opłaca Ci się jej zabijać. Więc tak naprawdę sam siebie ograniczasz przez co w nekropolii nie zagra. Będzie natomiast spotykana w decku Beliasa bądź Kal'anara na discard/kontrole/direct dmg. Ewentualnie będzie można ją zobaczyć w zestawieniu z nowym bohaterem świątyni, który "Nosiciela karty" będzie po prostu odkładał "na bok" żeby nie blokował twoich kreatur. Zagrałaby jeszcze w przystani ale przystań nie ma magii ciemności :)
25 maj - 01:32

Azon
laszka, mylisz się, w heroldzie wchodzi sporo jednostek, które służą tylko do blokowania pół (np. ta roślinka z tego newsa), kajdany na tego typu jednostki będą idealne :). Dodatkowe fajny sposób na dobijanie bohatera przeciwnika. Jedyne co mnie martwi (ale tylko trochę), że znów najlepszy czar 1 surowcowy poszedł do magii ognia, nie przeszkadza mi to bo mam zamiar polować na nowego bohatera necro z magia ognia :D. Gra naprawdę się zmieni przez te karty, najgorsze, że odstraszy to nowych graczy gdy po wejściu do gry zaczną walczyć z przeciwnikami z tak potężnymi kartami. HP bohaterów też nie wzrośnie (powinno skoro coraz lepsze są karty) przez co rozgrywki będą za szybkie aby stosować jakieś bardziej zaawansowane taktyki. brak znerfienia OTK, a nawet wzmocnienie elementu kontroli pola bitwy, lub w skrócie mówiąc nie pozwalania przeciwnikowi zaatakować...
25 maj - 01:56

laszka
Na roślinkę tak, reszta blockerów nie ma Zakotwiczenia. tylko zasłania drugi rząd przed strzelającymi. Tym czarem w przeciętnym nie kontrolnym decku stworzysz sobie "martwą linię" a 1 dmg co turę nie zrekompensuje utraty linii.

Nowi gracze będą grać z nowymi graczami tam gdzieś daleko na elo 200, więc tego nie odczują :)
25 maj - 08:06

Hayven
A co więcej, będą mieli przecież dostęp do Zestawu ;) Więc nie będą tak bardzo w tyle :D
25 maj - 13:42

Azon
Ostatnio zjechałem sobie ELO, żeby zrobić osiągnięcia i nawet na ELO 200 są osoby, które umyślnie nie wchodzą wyżej i nawalają się Kieranami, Ariannami a nawet Pharisami, sporo OTK.
25 maj - 15:15

laszka
I nie wiem co na tym zyskują. Chyba "dowartościowanie" że biją słabszych jak sobie an wyższym elo nie radzą.
25 maj - 16:28

Pacuszek
Sam też bym sobie chętnie zjechał rating i wbił parę osiągnięć, ale z tego co wiem to jak już raz wbiłem 1001 elo to nie zjade niżej :P
25 maj - 16:38

laszka
do tego osiągnięcia co masz 10 winów pod rząd liczą się też walki z codziennego turnieju o pulę. Ja wbiłem tego achiva mając powyżej 1001 elo
25 maj - 17:44

Hayven
Ja tam bym sobie zjechał choćby i po to, żeby zdobyć Kierana :P
25 maj - 18:33

Pacuszek
Mimo że nigdy bym nie zhańbił mojego konta grając Kieranem, to chętnie bym go wbił tylko dla samego achievementa. Niestety, na 1001+ żeby zdobyć 30 winów jakąś frakcją trzeba mieć już w conajmniej 90% kompletny dobry deck a nie randomowe karty...
25 maj - 19:24

laszka
wbijcie na dziennym turnieju
25 maj - 21:20

Azon
Bo dzienny turniej to żadne wyzwanie -.-. Mi się bardzo łatwo wbijało wszystko na ELO bliskie 1. Nie wiem czy w dziennym turnieju udał by mi się łatwo wygrać 10 pod rząd, choć kiedyś będę musiał, bo na yo wyzywanie też jest.
25 maj - 22:09

Hayven
Mi się udało jakoś niedawno wygrać 10 razy pod rząd na ELO 1150-1250 xD
26 maj - 00:45

laszka
mi tak samo :) a potem tym samym deckiem spadłem o 200 elo :)
26 maj - 07:35

Hayven
Ja też xD
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt