Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Duel of Champions oficjalnie przeszło do historii. Jednakże dlaczego losy tej gry potoczyły się właśnie w ten sposób? Czy możliwa była inna wersja przyszłości? Czy możliwe było stworzenie następnej części tej gry, a może nawet całej serii? Iloma frakcjami moglibyśmy dziś grać? Mamy odpowiedzi na te pytania. Specjalnie dla Kwasowej Groty wywiadu udzielił nam Théo Gallego - jeden z kierowników produkcji gier Might & Magic w Ubisofcie. Dowiecie się z niego tego wszystkiego i więcej. Wywiad ten jest prawdopodobnie naszym ostatnim prezentem dla wszystkich fanów Duel of Champions. Chociaż... kto wie? Może kiedyś...

Acid Dragon
Wasze komentarze (13)
3 lis - 18:35

MinosKing
A więc w planach były jeszcze Sylvan, Loch oraz Forteca :O No cóż szkoda że tego nie doczekaliśmy :P Ale mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli się spodziewać np. DoC 2 lub podobnej gry jak wspomniałeś w Wywiadzie Acid Dragonie ;)
3 lis - 20:14

Ursus
Szkoda, bo jednostki Sylvanu są śliczne, zwłaszcza ten wilkołak.
3 lis - 20:18

Sir Galuf
Ciekawe jak wyglądałyby karty fortecy i lochu... cóż, może kiedyś się dowiemy. :-)
3 lis - 20:22

Nicolai
Rzeczywiście bardzo ciekawy Wilkołak. Swego czasu rozmyślałem nad ów istotą i co ciekawe też doszedłem do wniosku, że w świetle lore, powinien znajdować się w Lesie :P
4 lis - 01:08

Belegor
W Ashanie jak widać się znajdował, choć przez moment sądziłem, że będzie to stworzenie neutralne, ale jednak design bardziej pasuje do elfów. Może dałoby się go zrobić jako alternatywę dla jelenia w Heroes VII, ciekawe czemu wówczas nie pomyśleli o nim podczas tworzenie line-up'u do wyboru? Cóż, zespół raczej nie współpracował z tym od herosa. Nie zmienia jednak faktu co do wilkołaka w Antagarichu - czy ma być w bastionie, czy w nekropoli.
4 lis - 03:33

Andruids
Dać głowę srebrnogrzbieta, ciało i animacje wampira i coś powinno wyjść : p
4 lis - 09:21

Nicolai
@Belegor: Ale o tym, że Wilkołaki były w Ashanie wiemy od czasów H5 :P
4 lis - 09:44

gotri7
Osobiście zakwalifikowałbym design tego wilkołaka raczej do akademii, a nie do sylvanu - widać dość mocne podobieństwo do rakshasy (szczególnie designu z HVII).

Uwaga, hipoteza: Magowie z domu Chimery stworzyli wilkołaka, który okazał się nie grzeszyć inteligencją (brak świadomości swojej nagości, co udowadnia obrazek). Stworzyli zatem kotołaka - rakshasę - który najwyraźniej dobrze sobie radził z testami IQ. Szczodrzy jak zawsze magowie z Chimery oddali kolejny ze swoich nieudanych eksperymentów jednej z frakcji świata, bo dyplomacja hurr durr
4 lis - 10:01

Belegor
Andruids, też tak myślałem, ale HVII to nie piątka. Problemem może być nałożenie na szkielet, który ma już swoją animację. Łączenie szkieletów na ten moment jest raczej niewykonalne.

Wilkołak w H5? Nie kojarzę by była taka jednostka. Wilki są, ale same w sobie nie potwierdzają istnienia wilkołaków w Ashanie.
4 lis - 10:54

Nicolai
@Belegor: Był artefakt, który zwał się Szponem Wilkołaka, ale z tego co widzę to w finalnej wersji przerobili go na Krwawy Szpon.
4 lis - 11:14

MinosKing
Nicolai co do Wilkołaka w H5 to wiele się nie mylił, bo miał być jako neutral: http://psatkha.narod.ru/ncf_psatkha.html najwyraźniej ktoś zrezygnował z tego pomysłu, bądź nie znalazł czasu na ukończenie tego modelu.
4 lis - 15:10

Nitj'sefni
@MinosKing: NCF to mod. W modzie można dodać co się chce, ale nie znaczy to, że jest zgodne z lore, ani tym bardziej, że miało się pierwotnie znaleźć w grze. Poza tym to gnoll, a nie wilkołak.
4 lis - 15:25

MinosKing
@Nitj'sefni tak wiem że to mod, podobnie jak ktoś wspomniał o zrobieniu Wilkołaka do Homm VI czy tam VII podobnie ja wspomniałem o nim tylko przy okazji. Co do NCF chodziło mi o ten model który został niedokończony, mnie ewidentnie wygląda on bardziej na Wilkołaka niż na Gnolla, no ale każdy też ma prawo się pomylić ;) A wracając do tematu szkoda że wszystko potoczyło się w tą złą stronę i że w konsekwencji tego DoC został zamknięty. No cóż pozostaje nam tylko nadzieja na to że może kiedyś odrodzi się ta seria w formie DoC 2 lub przynajmniej jakiejś innej podobnej grze tego typu.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt