Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Duel of Champions otrzymało ostatnią aktualizację w postaci trybu Draft... i to wszystko, na co gracze mogą liczyć w jakiejkolwiek przyszłości - żadnych nowych dodatków, trybów rozgrywki czy nawet kart Ubisoft już nie przewiduje.
26 października ma też zostać wyłączona chińska wersja DoC-a. Wniosek z tych posunięć wysuwa się jeden - Duel of Champions walczyło z Pustką i przegrało. Ale czy można się temu dziwić, skoro studio Blue Byte, obecny "opiekun" DoC-a, jest odpowiedzialne też za Heroes Online?

Szczegóły o nowym trybie rozgrywki znajdziecie tutaj:
Alamar
Wasze komentarze (20)
13 paź - 20:51

Sobieski
Ostatni gasi światło.
13 paź - 20:53

Drwal
Heroes Kingdoms już czeka przy bramie. :)
13 paź - 20:56

Alamar
Jak to jest, że Blizzard potrafi wypromować prostą grę karcianą (by nie powiedzieć wręcz prymitywną w porównaniu do innych), zaś Ubisoft potrafi wpierw stworzyć rewelacyjną karciankę, by następnie ją zabić?
13 paź - 20:57

Sobieski
Alamar, czy przypadkiem nie ujawniłeś ukrytej komnaty Heroes Online?
13 paź - 20:59

Drwal
@Sobieski - nawet na pewno. :) Alamar chyba jednym okiem Hells Kitchen ogląda, bo zwykle nie jest taki rozkojarzony. :P
13 paź - 21:01

Alamar
A tam cicho być. :P

*kilka edycji później i tonem Ubisoftu*

Poza tym jaką komnatę? W niusie nic takiego nie ma.
13 paź - 21:23

Lord Baffourd
Szkoda. Abstrahując nawet od tego, iż gra jest osadzona w uniwersum M&M, jest/był to kawał świetnej gry. Jeśli potrafiła czasem przykuć do monitora kogoś takiego jak ja, kto zwykle stroni od karcianek, to naprawdę była dobra.
13 paź - 21:34

Bacus
@Alamar - I właśnie ta prostota i tempo karcianki od Blizzarda przyciąga ludzi, bo w odróżnieniu od DoCa nie muszą planować każdego ruchu i rozgrywka trwa kilka minut, a nie ciągnie się nawet godzinę, a wypuszczenie jej na urządzenia mobilne to był strzał w dziesiątkę. Blizzard w ten sposób udowodnił, że potrafi lepiej żerować na portfelach graczy niż Ubi ;P

DoC umarł śmiercią naturalną. Taka jest kolej rzeczy :P
PS. Z tą rewelacyjną bym nie przesadzał... od MtG dzieliły ją lata świetlne :P
13 paź - 21:47

Alamar
No właśnie, MtG sobie świetnie radzi, mimo zaawansowanych zasad, więc prostota Blizzarda nie jest tu wytłumaczeniem.
DoC też sobie dobrze radził i posiadał reputację, ale Ubisoft nie potrafił najwyraźniej tego wykorzystać, zaś Blizzard już tak.
13 paź - 23:27

Sobieski
Jako ciekawostkę można dodać, że DoC nigdy nie wyszedł z fazy beta.
13 paź - 23:29

Drwal
Podobnie jak Heroes Online - taki już urok gier Ubikacji.
14 paź - 00:01

Kurek
Ehhh, biedne jest nasze uniwersum, ciągle kłody pod nogi.
14 paź - 09:42

Hayven
Ekhm... na stronie Ubi jest "Date: Tuesday, 14th of October" ;D
Najbliższa taka data to, jeśli dobrze liczę, w 2025 roku ;P
14 paź - 09:43

Mav
Ano, DoC radził sobie na początku bardzo dobrze - oprócz aktualizacji i dodatków sami twórcy byli przecież bardzo zaangażowani, organizowali wspólne gry, turnieje, itd. Widać było, że gra żyje, społeczność się rozwija i chciało się grać. Blizzard, oprócz tego że wykorzystał znaną markę i proste zasady, też cały czas pakuje pieniądze w swoją karciankę i zwraca mu się to... Ergo - zabójstwem dla każdej gry jest po prostu... Brak opieki ze strony twórców. Ale dlaczego Ubi nie wykorzystuje potencjału swoich gier, tego sam nie rozumiem…
14 paź - 10:06

Warmonger
Sprzedali, zarobili, to się zwijają.
14 paź - 11:36

Mav
A może mogliby zostawić grę fanom, żeby mogli ją rozwijać...? ;_;
14 paź - 13:02
Ibis
Lubię to grę mimo że odchodzi do lamusa. Może draft podtrzyma ją kolejne pół roku. Szkoda że nie dodadzą nowych aktualizacji- myślę że podwojenie 50% więcej nagród w Piekielnej Otchłani lub nawet 100%, nowe kampanie, skasowanie tych durnych animacji byłoby naprawdę dobrym kopem :) A i tak dzisiaj mnie zakoczyli tym pakietem, super szkoda że nie BOX (marzenia...) ale ostatni bohater Nekropolii, Nergal i to (!) Premium doszedł do mojej kolekcji :) Mam nadzieje że Ubisoft się zmobilizuje lub odsprzeda tą grę innemu studiu które naprawdę rozwinie tę grę, bo nadal ma potencjał.
14 paź - 13:45

Etharil
Osobiste marzenie: Duel of Champions pod opieką Paradoxu lub jednego ze studiów, którymi Paradox się opiekuje. To nigdy nie będzie miało miejsce, no ale...

Smutno mi, bo właśnie dowiedzieliśmy się o śmierci naprawdę dobrej gry - DoC zawsze wyglądał, w moim uznaniu, na kompromis między banalnością Hearthstone'a, a podręcznikami do MTG, jeśli chodzi o to, gdzie można było go uplasować. Na dodatek to chyba jedyny tytuł, gdzie uniwersum Ashanu naprawdę fajnie się prezentuje.
15 paź - 18:24

Sobieski
To co się od wczoraj dzieje z DoCem wykracza poza granice pustki. Sam Sandro nie byłby w stanie tego ogarnąć. Tak zarżnąć grę. 10 miesięcy po chińczykach BB wypuszcza Draft, a bugów tyle że, głowa mała. Ktoś to w ogóle testował? Co oni robili te 10 miesięcy?

Jeszcze te "ceny" w Ołtarzu Życzeń. najwyższe podwyżki to bohaterowie z BS2. Z 8 WC do 28 WC. Wzrost ceny o 20 WC.

Chore, to wszystko jest chore.
21 paź - 15:15
Ernst00
DoC jest (był) kanciarką wszech czasów, potem długo długo nic, następnie MtG, znów przepaść i potem jakieś popierdółki a za nimi lata świetlne dwa największe crapy w historii gier - HS i Ustawka.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt