Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Nierówne szanse na wygraną pomiędzy graczem rozpoczynającym rozgrywkę, a tym drugim, są problemem od początku DoC-a. Statystyki z gry potwierdzają to: rozpoczynanie gry jako pierwszy jest niekorzystne dla gracza, tendencja ta jest nawet bardziej widoczna podczas meczów pomiędzy wysokopoziomowym graczami. Po długich testach opracowaliśmy nowe rozwiązanie naprawiające ten problem - Magiczną Monetę, ale nadal nie jesteśmy co do tego zgodni w 100%.
 • Obaj gracze zaczynają z 1 surowcem.
 • Pierwszy gracz nie może użyć umiejętności swojego bohatera.
 • W swojej rundzie, pierwszy gracz nie dobiera karty.
 • Drugi gracz zaczyna grę z bonusowym łutem szczęścia „Smoczy Kryształ” (dodawany automatycznie). Karta ta może być użyta w dowolnym momencie rozgrywki i może zadziałać w jeden z 3 sposobów- Dobrać kartę.
  - Zyskać 1 surowiec.
  - Zadać 1 punkt obrażeń dowolnemu stworzeniu będącemu w grze.
  .
  Zostanie dodany system powtórek (tak, taki wewnątrz gry).
  Jako dodatek do istniejących już nagród w Piekielnej Otchłani za każde 1000 szt. złota dostaniemy 1 Dziką Kartę.
  "Drobne" zmiany w zadaniach dziennych:
 • Zadania, które wymagały ukończenia daną frakcją, od teraz będą zawierały wybór pomiędzy dwoma frakcjami.
 • Nagrodami za Zadania Dzienne będzie tylko Złoto (nie będzie kuponów turniejowych oraz Dzikich Kart). Zostanie to zbalansowane Dzikimi Kartami w Piekielnej Otchłani. Aha... tiruriru
 • Przebalansowanie kart, czyli czym gracze nie będą już grać (tak często):
  Czyhający w MrokuBędzie wymagać Mocy na poziomie 3 (zamiast 4).
  Efekt Strachu otrzyma wartość 2 (zamiast 3).
  Seryjne ZaklinanieKoszt surowców zaklęcia wystawionego dzięki Seryjnemu Zaklinaniu będzie wynosił co najmniej 1.Szaman Krwawego WężaUmiejętność będzie działać tylko podczas pierwszego użycia w ciągu tury.Tytaniczna Siła RoboczaUmiejętność będzie działać tylko podczas pierwszego użycia w ciągu tury.Wola PrzeznaczeniaBędzie działać z każdą kartą unikatową, zamiast działać tylko z unikatowym stworzeniem.ZaklinaczeWszystkim bohaterom którzy mają w nazwie "Zaklincz..." ( Asalah, Jezziel, Kal-Azaar, Matka Namtaru, Shaar, Kaiko) zostaną zmienione statystyki z 0/2/1 na 1/2/0Premiera dodatku w październiku
  Dark Dragon
  Wasze komentarze (9)
  19 wrz - 10:20

  Kammer
  Uh. Magic Coin brzmi przerażająco. Pierwszy gracz będzie miał takie same statystyki, jak ma opisane na karcie, więc będzie tak jakby jedną statystykę w plecy, co poskutkuje osłabieniem jego możliwości zagrywania kart. Ale jego oponent... będzie miał 2 zasoby (z możliwością podbicia do trzech), dobierze kartę (i może dobrać kolejną), czyli będzie zdecydowanie do przodu. Nie jestem do tego przekonany, wręcz mam wrażenie, że może to doprowadzić do jeszcze większego wzrostu kolejności zaczynania rozgrywki. Ale zobaczymy, jak wyjdzie to w praniu...

  Co do Zadań Dziennych, to jeżeli nagroda w złocie będzie odpowiednio wysoka, to chyba nie będzie aż tak źle z Dzikimi. Gorzej z biletami, które można będzie zdobyć albo w szwajcarze albo za pieczątki. Ale mnie to za bardzo nie dotyka, bo mam ich zgromadzone jakieś 170. :P
  19 wrz - 10:32

  Demorator
  Wydaje mi się, że jednak i drugi gracz będzie miał tylko jeden zasób(?), więc będzie miał co najwyżej 2 zasoby. Wreszcie nie będzie może problemu z magami wygrywającymi bitwę w jednej turze (Seryjne Zaklinanie).
  19 wrz - 12:28

  Hellscream
  Jako osoba grająca w Hearthstone mogę Wam z tego miejsca powiedzieć, że implementowanie ersatza blizzardowskiego Coina do gry wcale nie umniejszy mocy drugiego gracza. ;) Jeżeli już, to przechyli ją właśnie w jego kierunku.
  19 wrz - 13:40

  Alamar
  >>>ersatz

  A może by tak po polsku? :P
  19 wrz - 16:28

  commbatt
  premiera nie w listopadzie tylko na poczatku pazdziernika! wyraznie jest napisane na forum głównym ze to october....pozdro!
  19 wrz - 17:24
  bogi1
  Premiera w październiku ! To błąd w polskim tłumaczeniu jest !
  19 wrz - 18:18

  Alamar
  Poprawione:
  http://forums.ubi.com/showthread.php/920918-Dev-Diary-Sins-of-Betrayal?s=04bf65eecbbed00ea85835497867c360

  Następnym razem radzę nie opierać się na wersji polskiej, a porównać ją z oryginałem.

  Przy okazji - Torghul w Piekielnej Otchłani.
  19 wrz - 19:20

  Hayven
  Wydaje mi się, że Magic Coin działa tak, że bohater, który zaczyna jako drugi będzie mógł wykonać standardowe ruchy ALE będzie miał tylko 1 zasób. Nawet jeśli podbije sobie kartą o kolejny 1 to w następnej turze ten, kto byłby standardowo pierwszy, będzie miał 2 ORAZ ten drugi gracz będzie miał 2.

  Obawiam się tylko, że pójdą w ruch karty zwiększające zasoby, a sam kryształek będzie używany głównie do zwiększania stat. W sumie to w praktyce zaczyna ten gracz, co nie zaczyna i ma boost, a ten co zaczyna w teorii, to też ma boost, bo może zagrać karty od razu. A więc i wilk będzie syty, i owca cała :)

  (no chyba że dobierze kartę)

  Serio, szkoda że już w to nie gram - ale mam swoje powody, a Ubi ze swojej strony też zawinił (brakuje mi ELO, a system, w którym zamiast małych łatek musimy pobierać każdorazowo grę od nowa, ssie).

  >>>ersatz

  >>A może by tak po polsku? :P

  Służę pomocą - tłumaczenie :P
  19 wrz - 19:57

  Dark Dragon
  Wybaczcie wpadkę z datą ^^'' To chyba przez ten nawał pracy :P
  Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
  © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt