Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News

Dziś premiera nowego dodatku do Duela zatytułowanego Serce Koszmarów (100 kart, w tym 6 bohaterów) a także Zestawu początkowego nr 2. Jednak najważniejsze zmiany, to podzielenie gry na dwa formaty: Standardmożna w nim grać kartami tylko z "Zestawu początkowego" nr 2 i z "Serca Koszmarów" oraz Openmożna w nim grać wszelkimi kartami, jak i wprowadzenie nagród codziennych.
Oprócz tego dodano nowe kampanie, w tym również łamigłówki (dość ciekawe, ale pięć to stanowczo za mało), zmieniono interfejs na nowy (i chyba lepszy), a także dodano efekty graficzne podczas używania kart na polu walki. Również Ołtarz życzeń jak i ekran kart gracza uległy zmianom, dzięki czemu łatwiej znaleźć szukaną kartę.

Inna istotna i kontrowersyjna zmiana związana jest z pieczęciami oraz sklepikiem w grze. Od dziś praktycznie jedynym sposobem na uzyskanie pieczęci jest wyłożenie pieniędzy z własnej sakiewki, gdyż zarówno osiągnięcia jak i nagrody cotygodniowe nie oferują już błękitnych monet. W sklepie zaś za złoto z gry można kupić jedyne paczki Zestawu początkowego 2 jak i talie startowe, a wszelkie pozostałe dodatki oraz boksy, w tym i najnowszy, dostępne są jedynie za pieczęcie (przy czym Serce Koszmarów ma z czasem być sprzedawane również za złoto).
Alamar
Wasze komentarze (18)
9 kwi - 22:17

iskra.
Ogromną przysługe tymi zmianami wyświadczyli Hearthstonowi, w którym dla odmiany można uzyskać wszystko bez wydawania grosza. Dziwne to posunięcie ze strony ubi by podkladac się najwiekszemu rywalowi.
10 kwi - 00:14
jaroo1965
Właśnie w tej chwili instaluję Hearstone...mam nadzieję że Ubisoft straci wielu graczy :(
10 kwi - 02:47

DrakeBurn
Gadanie, mi się nadal w to dobrze gra.
10 kwi - 03:19
SNomat
Hej nie panikujcie : ) nie wydałem ani pieczęci a już mam 5 pakietów z nowego dodatku : ) wystarczy grać turnieje. A sam dodatek jest świetny : )
10 kwi - 05:56

Alamar
A jeśli chce skompletować sobie karty z poprzednich dodatków, to też mam grać w turnieje? Poza tym nie każdego bawi granie 123. kopią najlepszego decku.
10 kwi - 12:24

Wikist
Po pierwsze gra ma teraz więcej opcji do zdobywania golda i łatwiej się je zdobywa. Im dłuższy pojedynek tym więcej golda to sprawia, że długie pojedynki będą wynagradzane nawet jak przegrasz.

Po drugie nowy dodatek będzie za golda po ok. 2-3tyg. od wyjścia

Po trzecie zdobywamy dzikie karty za pakiety z turniejów szwajcarskich (a te także za dzienne zadania i codzienne logowanie) za nagrody dzienne i za codzienne zadania i to za nie możemy równie dobrze kupić starsze karty.

Po czwarte głównym trybem gry jest standard, więc jest faworyzowany aby nowi gracze mogli łatwiej dołączyć do gry.

Po piąte jak chcesz skompletować wszystkie karty masz do tego możliwość, ale nie są one dłużej uznawane za grywalne w żadnym kompetentnym oficjalnym turnieju i tylko do gry open oraz turniejów społeczności w open. To ma być długoterminowy cel dla nowych graczy kiedy dojdą do pułapu kiedy maja już wszystkie karty i chcieliby poszerzyć swoje strategie, wtedy będą mogli za dzikie karty kupić każdą kartę z poprzednich edycji. Każdy kolekcjoner musi się
liczyć z tym, że uzbieranie wszystkiego to nie łatwe zadanie i tylko najbardziej fanatyczni z nich wydają masę pieniędzy aby mieć wszystkie karty, ale powtarzam jest także możliwość zdobycia wszystkiego za darmo jedynie grając.

Po szóste zespół DoC'a idzie w dobrą stronę dla ich gry: rozwijają tryby gry, zmienili sposób rankingowy dzięki czemu jest bardziej uczciwie i gra się przeciwko graczom ze swojej półki znacznie częściej, nawet piszą o dodaniu (a może już dodali) wyszukiwaniu tylko ze swojego poziomu do wyboru zamiast szybkiego wyszukania (oba będą dostępne zależy od ciebie czy chcesz dłużej poczekać na właściwego przeciwnika, ale w szybkim też stara się w pierwszej kolejności o znalezienie przeciwnika z twojego poziomu), dodają nowe mechaniki, typy kart, zmienili ekonomie gry żeby gra lepiej zarabiała, a jednocześnie była F2P.

Dla mnie te zmiany idą w dobrą stronę i wszelkie czepianie się niektórych aspektów wynika często z waszej niewiedzy na ich temat (nie zawsze, podkreślam często) lub z waszego negatywnego spojrzenia na świat (nie wszyscy oczywiście tylko tak piszę, bo niektórzy to o wszystko by się czepiali, a trzeba patrzeć też na pozytywy) ;p
10 kwi - 12:38
bogi1
Alamar --> Kiedy dodacie karty z nowego dodatku na stronkę miej więcej ?
10 kwi - 12:39
bogi1
mniej* więcej xD
10 kwi - 16:34
tryt1
Zmiany nie są takie złe. Format standard gra się całkiem przyjemnie. Nie dostałem jeszcze żadnej dzikiej karty ale miałem bilety w nagrodach. Niestety format open został "zarżnięty". Nawet jeśli twórcy gry chcą się z niego wycofać to powinni zostawić jakieś pakiety, które uspokoją "lud". Bez dzikich kart i tak masz mała szansę na stworzenie decka.
10 kwi - 16:55

Wikist
Za pieczęcie można kupować pakiety z pozostałych edycji. Za darmo można niestety tylko za dzikie karty (ale to w sumie nie takie złe jak dla mnie, ciężej jest zdobyć wszystkie karty to może na dłużej przykuje graczy).
11 kwi - 12:23

commbatt
Doc swietnie zrobili:) a kto z Doc przejdzie na hs ta nudna,dziecina i bardzo słabo zrobiona gierke dla dzieciakow to niech żaluje!!! Doc jest o milion razy lepszy do ha pod kazdym wzgledem...trzeba bylo zaoszczedzic troche pieczeci to by sie mialo nowe karty, zreszta 3 tyg nowe karty beda za zloto, a gra tez musi zarobic na siebie bo warta jest tego!!!! oprocz Doc jest inna super gra karcina,ktora polecam Infinity Wars!!! tez genialna gra jak Doc!!! a hs to najgosza gra jaka znam...
11 kwi - 18:34

MinosKing
Bardzo Fajna informacja o dodatku i nowych Kampaniach tylko z tymi pieczęciami troszkę lipnie będzie ale uzbierało się co nieco na czarną godzinę ;)

A co do samego dodatku 100 Kart i 6 nowych bohaterów hm brzmi ciekawie. I do tego nowe Kampanie heh będzie czym się zająć :d
12 kwi - 15:05

Bluearga
Dziwi mnie oburzenie niektórych, przecież od dawna wiadomo, że gry F2P powstają nie po to by być grami charytatywnymi tylko żeby zarabiać. Zresztą i tak nie macie tak źle w np. BattleForge [*] to trzeba było wydawać punkty za real kasę, bo za nic innego nie szło kupić kart i jakoś ludzie nie narzekali.
Moim zdaniem i tak DoC > HS chociaż aktualnie nie gram w żadną z tych gier bo marny ze mnie strateg xD
12 kwi - 16:08

MinosKing
Bluearga spróbuj w DoC nie jest aż tak trudno w to zagrać. Jeśli będziesz miał z czymś problem pomogę ci. Może nie jestem idealnym graczem bo miałem sporo przerw z powodów technicznych ale w podstawach jak i taktyce mogę cię poduczyć oraz wyjaśnię tobie jakich kart używać a jakie wyrzucać z tali;)
12 kwi - 16:10

MinosKing
sorki talii* nie zwróciłem uwagi że zjadło mi się jedno "i":d
12 kwi - 22:02

Bluearga
Grałam już trochę w DoC to nawet z komputerem nie mogłam wygrać, ale co zrobić :P Zresztą w H3 też się fajnie urządziłam bo mam ERE a w erze zostało poprawione AI i młóci mną jak chce xD Ale może kiedyś znowu spróbuję to się wtedy odezwę ;)
13 kwi - 08:22

Alamar
>>>to nawet z komputerem nie mogłam wygrać

Ciężko jest wygrać z oszustem "ograniczenia i limity nie obowiązują mnie", który na dodatek ma pookładane kartki. Do każdej rozgrywki trzeba inaczej ułożyć talię.

@Wikist
Dzięki, ale czytałem już ten marketingowy post na forum Ubisoftu i wcale mnie te "wyjaśnienia" nie przekonują, tym bardziej że jakoś inne gry F2P potrafią znaleźć lepsze metody na uzyskani przychodów.

Co mi po złocie, jak nie mam na co je wydać?

Co mi po dzikich kartach ze szwajcarów i formatu standard ogólnie, jak muszę mieć wpierw dobrą talie, by cokolwiek ugrać (czytaj: karty z Serca Koszmarów dostępne tylko za pieczęcie)?

Co do kolekcjonowania kart - wcześniej za złoto mogłem kupować paczki wszystkich rozszerzeń i zawsze miałem tę jedną dziką kartę. Teraz nie dość, że za złoto nic nie kupić, to nie mam też z tych paczek dzikich kart, zaś ceny na Ołtarzu życzeń wzrosły niemiłosiernie. Do tego jeszcze, karty które posiadam, okazały się nagle niezgodne z formatem standard mimo tego, że SĄ TO TE SAME KARTY co w zestawie nr 2.

Zespół DoC-a może i idzie w dobrą stronę, ale osoby odpowiedzialne za sklepik i zarabianie na gry już na pewno nie. Nagrody dzienne to rzeczywiście fajny pomysł, ale wykonanie już nie jest tak fajne. "Wygraj x walk daną frakcją", gdy posiadam tylko np. talię startową Sanktuarium, albo "Wygraj turniej x" tą samą talią. Zadań nie da się zmienić na inne, więc jak trafisz na taką barierę, to będziesz z nią tkwił aż Ci się uda wykonać owe zadanie.

Ekonomia nie została zmieniona, by gra lepiej zarabiała, ale by jak najwięcej w jak najkrótszym czasie zarobić na DoC-u, a to jest pewna różnica. Jest to znane posunięcie w ekonomii, gdy dany produkt osiągnął już szczyt swej sprzedajności, a producent chce jeszcze na nim zarobić, nim produkt straci wartość (czytaj: wycisnąć ostatnie soki).
13 kwi - 20:52

Wikist
@Alamar

#1 Złoto jedynie tymczasowo nie ma na co wydawać, jest to problem czasowy związany z tym, że seria Pięciu Wież nigdy nie była w sklepie za złoto. Z czasem HoN będzie za złoto (2-3 tyg.) i tak samo z każdym innym rozszerzeniem. Zestaw podstawowy II opłaca się także kupować dla osiągnięć związanych z tym setem, a w moim przypadku to świetna okazja do uzupełnienia kolekcji, bo wiele kart z tego BS2 mi brakowało ażeby mieć komplet, teraz zdobywanie ich jest proste i szybkie (a jak napiszę dalej karty z BS1 (które są wymienione w BS2) są dostępne w standardzie, więc można karty z BS1 uzupełniać kartami z BS2).

#2 Teraz aby mieć kompetentną talię potrzeba zdobywać karty z serii z jedynie ok. 300-400 kartami, a nie 800, więc łatwiej jest uzupełnić braki. Kiedy HoN będzie za złoto to tym bardziej będzie to łatwiejsze. Daje to niestety przewagę graczom płacącym, ale dzięki temu DoC więcej zarobi i dobrze, ze po 2-3tyg. wszystko będzie za złoto (ale widać ten podział w tym czasie niestety, bo trzeba czekać, ale czekanie to akurat najmniejsza cena jaką mogliby nam wcisnąć, więc la mnie to ok).

#3 Dużo dzikich kart jest za kampanię ok. 60, oraz od poziomu Mistrza (tutaj pewnie się uczepisz, ale od razu mówię, że wystarczyło mieć około 1300 elo żeby być w mistrzu, a więc mniej więcej tyle ile grający na bieżąco gracz, jeśli grasz raz w miesiącu (nie licząc logowań dziennych) i powoli sobie zbierasz to chociaż z te logowania dzienne zdobędziesz ze 20 dzikich kart miesięcznie, a dla takiego gracza to powinno wystarczyć, bo w końcu mało w to gra (nie mówię o tobie, bo nic nie wiem o tym jakim jesteś graczem, tylko przykład)) zdobywamy dzikie karty codziennie i wtedy zdobywamy bez nagród dziennych ok. 20 dzikich kart tygodniowo.

#4 Tutaj pewnie musiał w błąd wprowadzić cię nowy filtr w kolekcji. Podczas tworzenia talii ustaw tryb standardowy, a nie zestaw podstawowy 2, wtedy okaże się, że twoje możliwości znacząco się powiększą. Karty obecne w BS2 z symbolem BS1 są jak najbardziej grywalne w standardzie. :)

#5 Zgadzam się. Przydałaby się opcja wymiany zadań, coś sprytnego, fajnie zaprojektowanego żeby nie zamieniło to się w koncert życzeń i pozostało zadaniami.

#6 Co do tego czy to typowa zmiana, która ma za zadanie wyciągnięcie jak największych pieniędzy z gry to nie wypowiem się, bo nie znam takich przykładów. Nie mam pojęcia czy to jest typowe i gra upada. Jedyne co mam to nadzieja, że gra wciąż się rozwija i w to wierzę, mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

I dopowiem, że te zmiany są bardzo dobre dla nowych graczy. Znacznie łatwiej jest im teraz wejść w kompetentną grę. Z czasem jak dojdzie dodatków znowu będzie im trudniej, a wtedy wyjdzie BS3 i od nowa :).
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt