Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Jak można przeczytać na polskim forum DoC-a, gra ta pojawi się także w wersji pudełkowej.


Co będzie zawierać? Głownie karteczkę z kodem, a nie prawdziwą talię kart :P A co da sam kod?
- Alternatywną kartę Kassandry z Przystani,
- 6 podstawowych talii każdej z frakcji
(ciekawe czy z zestawu początkowego 1 czy z 2?),
- 1 x doładowanie złota i doświadczenia oraz trochę złota i pieczęci.

Cena tego zestawu dla kolekcjonerów (bo inaczej tego nie można nazwać), to 20€ (ok 80 zł) zaś data premiery planowana jest na 27 marca.
Alamar
Wasze komentarze (14)
21 mar - 13:44

Alamar
Osobiście zapewne kupię to coś, ale właśnie ze względu na wartość kolekcjonerską, a nie za bonusy, które są po prostu zbyt drogie.
21 mar - 14:58

Acid Dragon
w takim razie.... kupisz pudełko za 80zł?
21 mar - 15:01

jelen1150
Już miałem skakać z radości myśląc że Duel pojawi się jako TCG w naszym świecie. Niestety z tego co rozumiem to tylko pudełko z kodem i niczym więcej? :(
Kiedyś tak sobie marzyłem by wydali prawdziwe karty, a te które nam się trafią w boosterze możemy przenieść do gry. W ten sposób moglibyśmy w końcu poczuć że to co kolekcjonujemy naprawdę istnieje i jednocześnie dalej moglibyśmy grać z ludźmi z całego świata :) Dla mnie było by to doskonałe, nawet jeżeli cena byłaby średnio rozsądna.
21 mar - 15:16

Alamar
>>>w takim razie.... kupisz pudełko za 80zł?

Nie pamiętasz już, jak wyglądały wydania pudełkowe dwóch DLC do H6?
21 mar - 15:50

Acid Dragon
@jelen1150 Tak, też mi się marzą prawdziwe karty. Kilka mam ;).
Na M&M Day w Warszawie w 2012 jednym z prezentów była mikro-talia (kilkanaście sztuk) "prawdziwych" kart DoC, ale nie było na nich żadnych parametrów - tylko artworki i kody dostepu do wersji beta. Ciągle - to jedna z moich ulubionych "pamiątek" M&M ze świata realnego. Na prawdziwe karty DoC bym się rzucił od razu. Pudełko zaś - jakoś nie ma dla mnie szczególnej wartości fanowsko-kolekcjonerskiej.
21 mar - 19:46

Kammer
A nie da się czasem wziąć kart z naszej strony, przeskalować do odpowiednich rozmiarów i wydrukować na jakichś grubszych kartkach?

>>>ciekawe czy z zestawu początkowego 1 czy z 2?

Podejrzewam, że z BS1, gdyż pewnie zmienią wygląd talii podstawowej danej frakcji, a te, które są na obrazku to stare talie

Nowy artwork: http://forums.ubi.com/showthread.php/862954-Artwork-Reveal-Arcane-SharpShooter
21 mar - 20:06

Acid Dragon
Teoretycznie by się dało, przy założeniu, że idealnie opracowałoby się grafiki, nadrukowało rewersy (aby dokładnie się pokrywały z wydrukiem awersów), ładnie wycięło, przy użyciu grubego papieru fotograficznego i na laserowej drukarce... ale i tak nie byłoby idealnie.
21 mar - 22:00
Shikkaku
http://allegro.pl/duel-of-champions-druk-talii-65-kart-i4074604510.html Patrzcie, co znalazłem na alledrogo.pl. Ciekawy bajer kolekcjonerski dla fanów :)
21 mar - 22:19

Morglin
"Grafiki kart oraz marka Duel of Championship należą do firmy UBISOFT, ja sprzedaje jedynie materiały i czas, który zużyje na wydrukowanie talii."

Hmmm ciekawe... Czy jakiś spec od prawa (Acid?) mógłby napisać czy to jest legalne?
22 mar - 00:15

Acid Dragon
Śliska sprawa i zależy od tego jak to nazwiemy. Oferowanie usługi druku jest legalne - to kupujący wtedy decyduje co chce wydrukować i na własny użytek może sobie też wydrukować materiały chronione prawami autorskimi. Jeśli jednak decyzja nie jest po stronie kupującego, a sprzedawcy i to sprzedawca drukuje karty i je sprzedaje to jest to nielegalne rozpowszechnianie utworu i czerpanie z tego korzyści majątkowej.

Czyli - jeśli 1000 osób sobie skseruje książkę i zapłaci w punkcie xero - jest to legalne.
Jeśli właściciel punktu xero wydrukuje 1000 książek i zacznie sprzedawać - jest to nielegalne.

W tym wypadku sprzedawca balansuje na krawędzi. Z jednej strony mówi, że wydrukuje tylko karty DoC (a więc bardzo wąska oferta druku, hacząca o nielegalne rozpowszechnianie), z drugiej - że to klient zamawia jakie swoje karty chce wydrukować, więc to klient decyduje i wtedy korzysta ze swojego prawa do dozwolonego użytku osobistego.
22 mar - 00:45

Wikist
Mój kolega sobie wydrukował z dwie talie. Wyszły mu wspaniale, niemalże perfekcyjnie i w dodatku na fotograficznym papierze. Były po prostu idealne jak ze sklepu ;p
22 mar - 22:42

Fandor
Wiadome jest, po co zostało to wypuszczone, pomniejszy gracz, żeby uzbierać na talię każdej rasy musiałby troszkę zbierać, a jak wiemy osiągnięcia są za przejście kampanii każdą rasą. Ubi chce po prostu zarobić więcej na tej grze, bo pewnie nie za bardzo ludzie do tej pory wydawali pieniądze w DoC mimo jego popularności.
25 mar - 18:49

Demoterium
Ciekawy pomysł.. Chociaż pamiętam, że do HVI Complete Edition dołączyli Ariane Premium, kilka kodów do paczek jako dodatek za free.
Pewnie kupie przy okazji - dla uzpełnienia kolekcji HoM&M.
12 kwi - 15:31

Bluearga
Szczerze? Niska cena jak za takie bonusy. 80 zł za 6 talii różnych nacji?(w tym Sanktuarium które trudno się zbiera z względu na trudność zdobycia bohatera do niego), trochę pieczęci, złota(już nie tak trochę)? Jak dla mnie bardzo przystępna cena, aczkolwiek nie kupię bo w to nie gram :P
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt