Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News

Dziś około godziny 21 JasonParadise i SpaceElephant będą omawiać nowy zestaw i grać taliami, które będą zawierać tylko nową talię podstawową (300 kart) na Twitchu.
Jak już było mówione — stare karty dalej będą grywalne oraz w obiegu (np. poprzez Piekielną Otchłań lub Ołtarz Życzeń, o dodatkowych kodach na pakiety nie wspominając). Celem tego jest zmniejszenie dostępnych pakietów w sklepie oraz lepszy balans. Nowi gracze będą mogli taniej zdobyć karty z rozszerzeń, jednocześnie zbierając istotne karty z Zestawu Podstawowego. W teorii ma to zmniejszyć używanie kart takich jak np. Poszukiwacz Śmierci z Pao, Wilczy Kapitan lub Kula Ognia (zmuszając tym samym graczy do grania częściej innymi taktykami).
Dark Dragon
Wasze komentarze (10)
7 lut - 13:47

Markham98
Z każdą kolejną aktualizacją rosną zaległości, gdy gra się raz kiedyś :(
7 lut - 14:30

Sobieski
Żeby było jasne. Nie mam nic przeciwko wprowadzeniu BS2, ale zawsze jest jakieś ale.

W grze jest obecnie 692 kart. Wprowadzenie BS2 składającego się z 300 kart spowoduje, że 392 karty będą dostępne tylko przez Otchłań, Ołtarz i niektóre kody (bo kod może być na zestaw BS2).

Nie wiem w jaki sposób ma to zmniejszyć używanie m.in. Pao czy Kuli Ognia. Mam dwie Kule, po wprowadzeniu BS2, nie mam zamiaru zrezygnować z ich używania, chyba że zmuszą mnie siłą, ale nie na tym ma polegać ta zabawa i raczej tak się nie stanie. Zostanie pewnie wprowadzony rozdział turniejów i gier rankingowych na granie wszystkimi kartami i tymi z BS2.

Ale po co usuwać poprzednie zestawy zestawy ze sklepu? Jeśli jest tam za ciasno to niech zrobią zakładki albo sortowanie dodatków jak w składaniu talii.

Albo różnego rodzaju osiągnięcia. Dajmy na to 50 kart premium z BS1 oraz 120 kart premium z VR. Pakiet premium to 3 (albo 4 jak ma się szczęście) karty premium. Jeśli 10 pakietów pod rząd trafią mi się tylko karty premium z HotV, FW i FT to szlag mnie trafi, krew jasna zaleje. A są jeszcze inne osiągnięcia za skompletowanie wszystkich kart z dodatków/bohaterów/wydarzeń/stworzeń/czarów/łutów/budynków.

Przecież to jest KOLEKCJONERSKA gra karciana, a nie tylko gra karciana. Twórcy skupili się na części gra karciana, a to jest tylko 50% gry. Przecież nie wszyscy grają tylko po to by grać, są też tacy co chcą odblokować wszystkie osiągnięcia, zebrać wszystkie karty (w jednej kopii bądź czterech, a także premium).

Sam jestem taką osobą i jestem wściekły, pewnie mi przejdzie. Przejdzie mi tak samo jak ochota grania w grę z której nie będę mógł czerpać przyjemności z każdego odblokowanego osiągnięcia czy nowej karty.


PS
Mogli by chociaż zwiększyć ilość dzikich kart w zestawach (ale nie po to zmniejszali ich ilość, a może właśnie po to dla nich zawsze lepiej zwiększyć ilość z 2 na 3 niż z 3 na 4), zmniejszyć ceny w Ołtarzu Życzeń (ale tylko na te karty których nie będzie w BS2) i zwiększyć ilość kart premium w zestawach premium do minimum 6 (według mnie mogło by ich być nawet 12, balansu gry to nie zmieni).
7 lut - 19:06

Hayven
O ile się dobrze orientuję, to pierwszy i drugi base set będą grywalne oddzielnie, a więc karty w drugim zestawie podstawowym będziesz musiał zdobyć wszystkie od nowa :)

W takich sytuacjach jak ta cieszę się, że już od miesiąca odkładam walutę (323659 gold i 2342 seals w chwili pisania komentarza), jednak z drugiej strony przykro mi, że niektórych kart już nigdy nie zdobędę :<

No chyba że jakimś cudem uda mi się zebrać dość Dzikich kart, aby pozwolić sobie na zakup brakujących trzech WuCetów :D
7 lut - 21:27

Wikist
Nie, informacja prosto ze streamu. Karty będą miały dwoistą naturę. Można ich używać w BS2 i w klasycznych rozgrywkach.
8 lut - 13:27

Hayven
A czy wiadomo, kiedy premiera BS2?

I dlaczego w newsie jest napisane "Twtichu"? :D
8 lut - 14:34

AmiDaDeer
Mnie ciekawi raczej co znaczy "na JasonParadise i SpaceElephant"...
8 lut - 15:18

Dark Dragon
Typo, fixed.
9 lut - 13:38

commbatt
ograniczaja zakup kart i to wiekszosci waznych...popsuli totalnie gre...szkoda słow...
9 lut - 20:45

Altair
Szkoda
21 lut - 09:17

vidmo76
BS2 zniszczyło całkowicie Inferno.Talia została ograbiona z czarów i koksów (Pustoszyciel).
Jak ma to wpłynąć na zmianę taktyki?

Inferno będzie służyło do zbicia elo.
Ciekawe zagranie w dobie dzisiejszych gier. Zamiast urozmaicać grę, to prowadzi się politykę degradacji w postaci usuwania ciekawych kart takich jak Cat, Crag, Pharias.

Cóż, chyba przyjrzę się bliżej Hearthstone.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt