Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Ubisoft ujawnił właśnie kolejny dodatek dla karcianki Duel of Champions zatytułowany Pięć Wież ("Patrzcie i podziwiajcie! Inni mają tylko dwie wieże, my mamy aż pięć!"). I to na razie tyle. Szczegółów odnośnie co będzie zawierał ten dodatek czy też kiedy się ukażę, na razie nie ujawniono. Ujawniono za to rys historyczny skupiony wokół jednej z mitycznych wież - Iglicy Marzyciela.

Po upadku cywilizacji Shantiri i od czasów powstania Cesarstwa Lotosu, nagijscy poszukiwacze prawdy podróżowali w swych snach do wieży poświęconej Shalassie i na którą wspinali się, by odkryć nowe perspektywy i zajrzeć w przyszłość. Setki nag malowało lub opisywało tę wieżę w literaturze z przekonaniem i dokładnością, która przeczy zdrowemu rozsądkowi. Aż do czasu odkrycia pięciu wież, nagi zawsze wierzyły, iż jest to mistyczne miejsce istniejące tylko w Świecie Duchów, lecz po ujrzeniu Iglicy Marzyciela, zdały sobie sprawę, że w istocie jest to rzeczywisty budynek, pamiątka po Shantari, a nie tylko senna ułuda.

Raport Hakeema dla Kręgu DziewięciuIglica Marzyciela, której kształt jest najbardziej kojący i łagodny z pięciu wież, jest też nadzwyczajną twierdzą. Architektura Shantiri, onieśmielająca magicznymi symbolami wody poświęconymi Shalassie, daje ułudne poczucie bezpieczeństwa. Akane, nagijska czarodziejka oraz najbardziej oddana sojuszniczka Gazal, wciąż władała wieżą, gdy z niej uciekliśmy. Twierdziła, że wieża jest legendarną wieżą Poszukiwaczy Snów z mitów nag. Bez względu czy jest to prawda, czy po prostu sama w to wierzy, iglica zapewnia jej pewnego rodzaju jasnowidzenie, które z pewnością przełoży się na znaczną przewagę w bitwie, jeśli do takiej staniemy.
Alamar
Wasze komentarze (9)
11 lis - 19:34

Alamar
Dodam tylko jeszcze, że ten dodatek powinien pojawić się pod koniec tego roku i prawdopodobnie będzie zawierał owe "drugi pakiet podstawowy" wspomniany w tym niusie:

http://www.duel.acidcave.net/newsitem1180.html#1180
11 lis - 19:45

Kammer
Pięć wież? Ciekawe, któremu smokowi poskąpią osobnej wieży.
11 lis - 20:04

Alamar
Zobaczmy: Akane okupuję wieżę Shalassy, Igniaś okupuje inną (podejrzewam, że Arkatha, Smoka Ognia). Zostaje trójka do zagospodarowania. Nekro ma A(d)rianę, Akademia ma Gazal - obie związane z Pustką - więc teoretycznie ta dwójka może być włodarzami pozostałych dwóch :P wież. Zostaje Twierdza i Przystań, ale jako że część nowych bohaterów pojawiła się w H6 jako pozytywne postacie, to Morgan i Zulejka raczej w wieżach nie wylądują.

Co do bóstw i wież - to poskąpiono czterech wież. Shantiri miało 9 smoczych bóstw: 6 smoków żywiołów oraz trzy świątynie dla Ashy (dla każdego z jej oblicz).
11 lis - 20:27

Kammer
Racja, zapomniałem o Ashy. Kolejny dodatek będzie się zwał Cztery Wieże i doda Malassę i Mroczne elfy :P
12 lis - 12:23

UpiornyRycerz
Po pierwsze ten dodatek nie będzie zawiewał nowego zestawu podstawowego ani nowej frakcji.
Po drugie nowy zestaw podstawowy ukarze się najszybciej po nowym roku.
12 lis - 12:34

Alamar
Może w nowym roku się ukarze (ciekawe za co? :P), ale ukazać to ma się jeszcze w tym, wg słów osób z Ubisoftu:

"As SpaceElephant stated in September Dev Bulletin, it should be out before the end of the year! "
12 lis - 20:14

Bluearga
Nie przesadzają z tymi dodatkami? Ledwie wyszedł jeden i już kolejny? Zamiast zająć się balansem i stroną techniczną gry(sporo osób narzeka na crashe i inne niepowołane zachowania klienta) to oni za przeproszeniem srają dodatkami i nowymi kartami.
12 lis - 22:34

UpiornyRycerz
Pierwotnie nowy zestaw podstawowy miał się ukazać w tym roku ale UBI nie zdąży z jego balansem więc termin jego wydania został przełożony na nowy rok.
Uważam że to słuszna decyzja żeby z tym poczekać i nie robić tego na szybko.
Obecnie UBI wraz z testerami zajmuje się bilansem kart które znajdą się w grudniowym dodatku.
16 lis - 11:51

Taren
Fajnie że na początek wzięli się za bohaterkę, która osobiście najbardziej mnie interesuje. Sam motyw wież jest interesujący, ale zobaczymy jak to wyjdzie.

Ps
Kiedy karty na stronie zostaną uzupełnione? ;)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt