Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News


Ciekawostka ze strony tvgry.pl. Świat Might & Magic po drugiej stronie obiektywu. Kulisy sesji zdjęciowej, w czasie której modelki (oraz model) wcielają się w postaci z Duel of Champions. Wygląda to, jak na początek z "ekranizacją" M&M, nieźle. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wcześniej dane było nam już oglądać reklamę gry M&M z prawdziwymi aktorami. Mowa oczywiście o Warriors. Być może w przyszłości będziemy mogli się spodziewać jakiegoś pełnometrażowego filmu? ;> Film oryginalnie dostępny jest pod tym linkiem.Poniżej jeszcze możecie przeczytać krótką historię Noboru. Kolejnego bohatera z nadchodzącego rozszerzenia. Aczkolwiek jego statystyki i umiejętności są już znane z wcześniej zaprezentowanego filmiku ;).

„Ponownie złe wieści... Jesteśmy już w niekomfortowej sytuacji, a teraz ta Dhamiria może wymagać więcej uwagi, niż przewidywaliśmy.” - odrzekł Noboru.

Jego szpiedzy siedzieli skuleni przed nim oczekując odejścia swojego mistrza. Noboru zamamrotał do siebie przebiegając palcami wzdłuż planszy Tyrago i przesuwając wozy oraz żołnierzy z obu stron. Bez patrzenia odtwarzał najbardziej skomplikowane strategie znane w Imperium. Znał je wszystkich na pamięć.

„Ty” - rzekł wskazując jednego ze szpiegów - „Wracaj do posiadłości Dhamirii i czekaj na dalsze rozkazy. Reszta z was uda się ze mną do Księstwa Gryfów. Bohaterzy Ashan są w ruchu.”

Gdy szpiedzy przygotowali się do wymarszu, wiatr zakołysał ścianami namiotu Noboru i podniósł je wystarczająco, aby odsłonić wschód słońca. Mistrz szpiegów zatrzymał się obserwując jak światło słoneczne powoli przedziera się przez ciemności nocy.

Choć szanował on swoje korzenie i nauki Shalassa, Noboru szczerze wierzył, że prawdziwa równowaga polega na kompletnej kontroli obu przeciwnych biegunów. Wyruszył, aby opanować mistrzostwo prawdy Światła oraz zagadki Ciemności i stać się jednym z najbardziej doświadczonych szpiegów Ashy. Każdy wschód i zachód Słońca przypominał mu, że równowaga jest zawsze możliwa, ledwo osiągalna nad linią horyzontu.

Tym razem Naboru uznał, że to znak, że cykl zdarzeń został już wprawiony w ruch. Rozkazał swoim szpiegom wyruszyć, a sam podniósł swoją laskę. Na chwilę spojrzał na planszę, po czym ponownie na horyzont.

„Już prawie czas...”


EDIT:

Dodatkowo na streamie gracza rockalone została ukazana nowa karta wydarzenia - Dzień Świątyni. Wybrane stworzenie nie może być celem ataków aż do naszej następnej tury. Koszt to jedynie 1 surowiec.
Dark Dragon
Wasze komentarze (13)
21 maj - 18:52

AmiDaDeer
Tytuł jest troszkę mylący - na początku byłem przekonany, że faktycznie Ubisoft zrobił reklamę DoC w wersji aktorskiej, i zostałem (nie wiem czy miło, czy niemiło) zaskoczony polską, fanowską produkcją. :P
22 maj - 08:17

Yogoort
tapMadl ;) dżoana Krupa w M&M :P
22 maj - 17:31

Kodzo19
p******o ich żeby robić film o nowej fabule niech zrobią film na podstawie MM1 secret of the inner sactum
22 maj - 17:35

Hayven
Heh, niechby choćby zrobili pełnometrażowy film o HoMM 3/4/5 :D
22 maj - 18:29

AmiDaDeer
Osobiście chciałbym jakiś krótkometrażowy film animowany na podstawie pierwszych części MM/HoMM. Ale to tylko marzenia.
23 maj - 06:57

Hayven
Film animowany? Bee... kiedyś obmyślałem sobie w wolnym czasie scenariusz do filmu i na podstawie np. Heroes 5 wyszedł mi serial - trzy sezony po 6-10 odcinków :P
23 maj - 13:00

AmiDaDeer
I pewnie to byłby kolejny serial w stylu Gry o Tron, gdzie muszą być ładne scenerie, niesamowite efekty specjalne (z których istnienia zdaje sobie każdy oglądający) oraz muzyka taka sama jak wszystkie inne. I - jakby tego było mało - muszą być kobiece piersi. I smoki.

Jeżeli naprawdę miałby ktoś zrealizować film o Might and Magic, naprawdę bym chciał żeby to była animacja. Niech nie udaje żadnego realizmu, niech nie podporządkowuje się prawom kasowych produkcji, bo i tak takową nie będzie. Animacja daje więcej możliwości przedstawienia fantastycznego świata, jaki kryje się w pierwszych częściach MM, a jego infantylizm graficzny (który przetrwał do HoMM1) może sprawdzić się w tego typu produkcji rewelacyjnie. Serio, animacja w tej sytuacji jest o wiele lepsza od filmu aktorskiego, jakkolwiek też i droższa (ale można np. ciąć budżet, nie dając żadnych dialogów - efekt mógłby być fenomenalny).

Oczywiście to tylko marzenia, bo Ubi raczej już nie patrzy na serię MM jak na sztukę, tylko jak na złotą kurę. Ale pomarzyć zawsze można.
23 maj - 15:13

Hayven
Masz na myśli coś w stylu Shreka? :D Jak tak, to bomba :D

Ale wiesz... serial w stylu Gry o Tron? Czemu nie... xD
23 maj - 15:28

Pacuszek
Shreka, lol. Też preferuję wersję Hobbita. Każdy prawdziwy fan pieśni lodu i ognia potwierdzi że Gra o Tron to mimo wszystko rzut na kasę, a nie prawdziwa adaptacja. No, tak przynajmniej mówią mi ludzie którzy ją rzeczywiście czytali, bo ja dopiero niedawno zacząłem pierwszą część tej sagi.

Wracając do tematu: wbrew pozorom większą szanse mamy na film animowany niż na serial. Serial, aby nie śmierdział kiczem i tandetą, musi być naprawdę porządnie zrobiony. A to wiąże się z pieniążkami. A jak nie ma pieniążków, to się 99% scen nakręca na greenscreenie. A to już jest lipa.

Sam zresztą również chciałbym krótkometrażowy film animowany, coś w stylu tego: http://www.youtube.com/watch?v=_q2htBs_enA . Jakby kiedyś coś takiego, tylko że w uniwersum Might and Magic, się ukazało, byłbym naprawdę zadowolony.
23 maj - 18:46

gold dragon
Skok na kasę, pewnie tak, ale powiedz, dlaczego zacząłeś ją czytać? ;P
23 maj - 19:42

Pacuszek
Szczerze, to zupełnie nie dlatego że wyszedł serial. Jakby serial (którego nota bene nie oglądałem w ogóle) zachęcił mnie do czytania, to zrobiłby to raczej 2 lata temu, czy kiedy on tam wyszedł. Do sięgnięcia po tę książkę zachęciła mnie moja matka, po której w życiu bym się nie spodziewał że coś w tych klimatach jej się spodoba. Więc pomyślałem sobie, że skoro jej się podoba, to mi chyba też.
23 maj - 22:06

gold dragon
No to może nie bezpośrednio, ale to pewnie też sprawka serialu. Zresztą nie ważne. Po prostu chcę zauważyć, że serial, mimo iż skok na kasę (ale jaka ekranizacja nie jest skokiem na kasę ;P ), rozpowszechnia i najczęściej zachęca do pierwowzoru (i wcale nie musi być kasowym hitem). Pieśń lodu i ognia na ten moment przeżywa swój renesans i raczej nie jest to przypadkowa zbieżność z czasem powstawania serialu.
24 maj - 03:34

Pacuszek
Masz rację, nie bezpośrednio. Moja matka zaczęła czytać książkę właśnie po obejrzeniu serialu. Sam czekam z obejrzeniem pierwszego sezonu aż przeczytam Grę o Tron, nie chcę sobie spoilerować. Poza tym, ja nie umniejszam ekranizacji Gry o Tron - wiem że jest zrobiona porządnie i ma wielu fanów. Cholera, ten serial musi być wspaniały skoro zachęcił moją matkę, wielką fankę literatury typu "Dom Nad Rozlewiskiem", do sięgnięcia po książkowy pierwowzór!

Co nie zmienia faktu, że Ubi nie przeznaczy takiej kwoty, jaka została przeznaczona w tym przypadku, na jakąkolwiek ekranizację osadzoną w uniwersum Might and Magic. Dlatego preferowałbym film animowany, bo go spieprzyć się nie da. Tzn. da się, ale musieliby chyba zatrudnić animowaną wersję Uwe Bolla żeby zrobić gniota. No ale cóż, wątpię żeby Ubi kiedykolwiek zdecydowało się na ekranizację M&M...
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt