Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Pożegnanie pożegnaniem, a fani fanami. Mimo oficjalnego uśmiercenia karcianki z Ashanu, ma ona szansę na drugie życie - dzięki fanom i za pomocą LackeyCCG powstał port DoC-a.
Przede wszystkim potrzebne są trzy pliki: samo Lackey, tła DoC-a oraz DoC-plugin. Instalacja i obsługa
 • Rozpakowujemy Lackey;
 • Do folderu /plugins wrzucamy folder MMDoC, zaś do /images/backgrounds - tła ze ściągniętej paczki;
 • Potem możemy uruchomić LackeyCCG.exe i możemy grać;
 • W tym celu wybieramy zakładkę Plugin: War 3000 i w niej wybieramy Browse installed plugins to load one i z listy wybieramy DoC-a i zatwierdzamy Choosa;
 • W zakładce Deck Editor możemy stworzyć/wybrać talię do gry;
 • W zakładce Server wybierając Connect to game matching server możemy się połączyć do serwera i dołączyć do czyjejś gry lub też samemu ją zahostować.

 • Generalnie, niestety, sam port nie jest tak dobry jak się może zdawać - wszelkie parametry (na przykład bohatera tudzież wystawionych stworów) trzeba ustawiać ręcznie, co spowalnia dynamikę rozgrywki. Dodatkowo wszelkie efekty kart nie wykonują się same - jeżeli dana karta każe nam wybrać kartę z cmentarza i ją wystawić na polu bitwy, to trzeba wszystko to zrobić ręcznie - gra sama nam nie wyświetli cmentarza, a potem nie pokaże dostępnych miejsca na polu bitwy (jak to było w oryginale).

  Czy oznacza to, że nie warto się tym interesować? Bynajmniej! Jest to okazja do rozegrania kilku sentymentalnych pojedynków, lecz znacznie wolniejszych i mniej okazałych.
  Kammer
  Wasze komentarze (11)
  19 cze - 19:21

  Nemomon
  Klasyczne ZunTzu.Tym lepiej, osobiście wolę mieć lepsza kontrolę nad grą niźli pozwolić grze na zautomatyzowanie mechanizmów.
  19 cze - 20:21

  Nicolai
  Zapomniałeś o największej wadzie: W momencie pisania newsa byłeś jedynym graczem z pluginem DoC na serwerze ;)
  20 cze - 21:19
  KamBaleron
  Pytanie czy jest jeszcze szansa zobaczyć DoC w pełnej okazałości ?
  20 cze - 21:36

  Drwal
  Oficjalnie gra została zamknięta. Cała nadzieja w fanach, chociaż osobiście średnio to widzę.
  20 cze - 23:00

  Kammer
  @Nemomonie - Ja tam wolę, by po wystawieniu stwora jego statystyki same się ustawiają zamiast klikać 1512 razy, by ustawić właściwe parametry.

  @Nikoś - Per aspera ad astra. :P

  @KamBaleron - Bardzo w to wątpię. Gra została oficjalnie zamknięta (strzelam, że Ubi bało się porażki w konfrontacji z HS-em i Gwintem), a i ostatnie dodatki były... słabe, że tak powiem.
  Może jeśli Ubi sprzedałoby markę i jakaś firma chciałaby odrestaurować tę grę... Bo swego czasu ta gra była BARDZO popularna, co widać, na przykład, po ilości odsłon działu w Grocie (notabene - lepszego nawet od oficjalnej strony :P).
  22 cze - 15:37

  Demoterium
  Cały czas śledzę losy tej gry.. Mam nadzieję na remake albo kontynuacje tytułu.. choć szanse są marne z racji spadku popularności świata HoM&M. Dla mnie ta gra stanowiła najlepszą produkcję po HoM&M3.. Liczba możliwości tworzenia naprawdę różnych talii była nie do podrobienia.. Gra stanowiła mega alternatywe dla HS-a. Gracze mogli wybrać dobrze przygotowane produkcje osadzone w różnych światach i na tym to polegało. Gwint stanowi pewna rewolucje jeśli chodzi o sam system gry do którego nie dawałem się przekonywać.. teraz gram, zbieram karty w open becie, ale muszę podkreślić jedną rzecz.. ta gra nie oferuje tylu mechanik co DoC.. wszyscy grają to samo.. tytuł wydaje się być mimo wszystko dosyć płaski... a na pewno o wiele gorszy od DoCa. Liczę, że powstanie gra, która być może przestanie czerpać ze świata HoMM, ale będzie osadzona na tym samym, stworzonym przez UBI stole, oparta o tą samą mechanikę.. będzie złożona i bez reszty uzależniająca jak DoC.
  22 cze - 15:39

  Demoterium
  Czy powstała fizyczna wersja DoCa?
  22 cze - 18:32

  Godzilla
  Chyba nie.
  22 cze - 20:14

  Kammer
  Zależy jak to rozumieć.

  Ubi nigdy, na ile pamiętam, nie wypuściło fizycznie kart DoC-a - mam tu na myśli coś a'la M:tG, że są boostery i z tego można sobie złożyć talię.

  Ale wśród fanów kilkakrotnie pojawiał się pomysł, by wydrukować kartoniki i samemu sobie grać. Na ile pamiętam, ktoś kiedyś (chyba na HC...) wydrukował sobie fizyczną talię.
  22 cze - 22:12

  Nicolai
  Pierwszę widzę, by ktoś dał w skrócie MtG dwukropek ;)
  8 lip - 11:00
  Ravignir
  Na swój dysk google wrzucilem wszystkie karty z DoCa gotowe do druku(pobrane z MMDoC Tools). Dodatkowo dodałem od siebie wszystkie karty z alternatywnymi artami, nawet te nie wydane oficjalnie (Sveltana i Hikyu), poprawiłem też artworki Zardoca i ważki z MMDoC Tools:
  Ogólnie na dysku znajdują się:
  -Wszystkie, podstawowe wersje kart jakie można znaleźć na mmdoctools.com (poprawiony Zardoc i Ważka)
  -Wszystkie, alternatywne wersje kart, które wykonałem ręcznie przy użyciu Card Makera
  - Wszystkie, świąteczne wersje kart, wykonane przy użyciu Card Makera
  - Tokeny: szkieletu, żołnierza z koszar i rodzicielki.wyjonane za pomocą Card Makera.
  - Smoczy kryształ
  - podstawowy rewers i wszystkie alternatywne.
  - szablon do druku wraz z instrukcją.

  Link: https://drive.google.com/drive/folders/0B7ieygcwj9DtS0Q1OWdkZkVuSVE?usp=sharing

  Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
  © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt