Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News

Właśnie w tej chwili swoją premierę mają Zapomniane Wojny. Wszystko co było do powiedzenia zostało już praktycznie powiedziane. Mamy nowy interfejs, nowe karty, nową frakcję, nowe osiągnięcia, nowe pakiety.
Wszystko będzie sukcesywnie uzupełniane na naszej stronie. Karty z nowej frakcji możecie obejrzeć tutaj. Warto wspomnieć, że opisy na niektórych kartach zostały całkowicie spartaczone i nic z nich nie wiadomo. Dlatego warto czytać także opisy na naszej stronie (nie tylko na samych grafikach), które przedstawiają prawidłową mechanikę działania.

EDIT (by Acid): Uzupełniam niusa o trailer fabularny, który jakoś nam umknął:

Dark Dragon
Wasze komentarze (39)
26 wrz - 17:20
Horuseidon
Poprawcie Ammar Zwodziciel z akademii, bo chyba ma nie te zdjęcie co trzeba
26 wrz - 17:37

Taren
To jeszcze od siebie dorzucę, że "Golem Pokryty Glifami" nie posiada podglądu karty ;) Niezłe tempo we wrzucaniu kart. Brawo.
26 wrz - 17:43

Acid Dragon
Golema poprawiłem, dzięki. Ammara chyba już wypatrzył Dark Dragon.
26 wrz - 17:46
Vulkagen
Jednostki przystani dostają bonus jeśli nie mają żadnych obrażeń, a nie punktów ataku. Tak mi się przynajmniej zdaję;)
26 wrz - 17:51

Wikist
Bez sensu to tłumaczenie! Bez sensu! Na przykład "obszarowy kusznik" nie dość, że nazwa jest błędna to jeszcze w opisie jest, że gdy atakuje wręcz zadaje wszystkim innym stworom wręcz dwa dmg, a przecież jest strzelcem i chodzi o to, że gdy zaatakuje stworzenie walczące wręcz to wtedy wyzwala ten efekt, straszne, że tak źle zadbali o tłumaczenie :(
26 wrz - 17:52

Yogoort
ktoś wie jaka będzie cena nowej talii?
26 wrz - 17:59

Dark Dragon
@Vulkagen Dlatego, tak jak napisałem w newsie, radzę czytać opisy na stronie, a nie na samych grafikach.
26 wrz - 18:02
Vulkagen
W takim razie w opisie na stronie jest błąd - krzyżowiec dostaje +2 do ataku, a nie +1.
26 wrz - 18:06

Dark Dragon
Dzięki, zachęcam do wyłapywania takich błędów. Jestem sam jeden i na pewno popełniłem jeszcze więcej błędów. Nadal pozostało jeszcze wiele kart do wrzucenia.
26 wrz - 18:11

Taren
Gazal, Herold Pustki. Literówka w imieniu. Na stronie jest Gazel.
26 wrz - 18:51

Karasnik
Gnoll ma 4 pkt. ataku, a nie 3 ;]
27 wrz - 13:41

Alamar
Neutralne: Wymuszenie Szarnego (sic!) Kła, Czas Potrzeby, Beduin z SahaarU [patrz Harcownik (sic!)]

Wydarzenia i czary - jak rozumiem, wciąż w trakcie uzupełniania, bo chyba jakieś nowe karty doszły?

Akademia: DżinN Więzów Duszy, DżinN Handlarka Zaklęć, RaksZasa Zwiadowca, DżinN, DżinN Mentor

Nekro: Mumia z SahaarU, Demon Skażony
27 wrz - 18:25

NamtraePL
Witam. Dodatek bardzo fajny :)
Dużo frajdy mam z gry Akane. Wombo-combo, siatka błyskawic w 6 turze dzięki kanałowaniu magii do tego przywrócenie czaru z cmentarza ;)
28 wrz - 12:11

Hayven
Dwie Akane?! -.-

Mam tylko jedną prośbę - dajcie nam tym razem więcej czasu, bo na VR mieliśmy 5.5 miesiąca, co było akurat wystarczające, a na Heralda niecałe 4 -.-"
28 wrz - 12:53

Taren
Na dwie Akane miałem dokładnie tą samą reakcję. Dwie Gazal to jeszcze powiedzmy...
Chyba że szykują nam się pary bohaterów: spaczony pustką - niespaczony pustką, ale to takie na siłę trochę.
Czasu będzie jeszcze mniej ;) Zestaw podstawowy i kolejne rozszerzenie są w planach do końca roku, czyli 3 miesiące na oszczędzanie zaraz po wyjściu FW.
28 wrz - 15:03

Azon
Więcej napisze na forum wkrótce (bo póki co wydaje mi się, że jest to najmniej zbalansowany dodatek) ale póki co rzuciło mi się w oczy coś dziwnego - może to błąd, ale dwie tego samego typu jednostki (walczące wręcz) i tym samy koszcie (5) mają różne statystyki. Ghul z Al-Betyl ma 3 pkt ataku, 3 pkt obrażeń i 8 HP, zaś Dowódca Krzyżowców 4 ataku i 5 kontrataku (!) i też 8 życia. Faktycznie tak jest?
28 wrz - 16:22

Taren
Tak. Balans w samym dodatku jest ehm... niezwykły. Patrząc jednak na całość może nie jest tak źle. Zobaczymy po kilku dniach jak to w praktyce będzie wyglądało, bo na razie poza stertą talii akademii nie widziałem zbyt wielu nowych kart. Nie wiem jak inni. O pomstę do Elratha woła tłumaczenie kart. Są może jakieś plany planów poprawy opisów kart?
28 wrz - 17:55

Karasnik
Ja widziałem dużo Sanktuarium z tymi Szpiegami i tymi Łuczniczkami za 2 - potrafili wkurzyć mojego Xorma :/
29 wrz - 03:35

iskra.
wreszcie dali ciekawego bohatera - Myrande : D Swietna mieszanka szkół magii + ciekawe stworki akademi, ktorymi mozna sie pobawic, ten dodatek "zrobił bardzo dobrze" DoC'owi, rozruszał tą gre jak żaden poprzedni, juz nie ma jednego dobrego decka na wszystko, mimo bugów i braku balansu i koszmarnego tłumaczenia na PL jest bardzi dobrze oby dalej się ta gra rozwijała w ten sposób
29 wrz - 11:18

Taren
Ołtarz życzeń miesza :p Wszędzie Potęgi Morza. Phrias się rozpowszechnia. Teraz nie będzie nudno trafiając na ludzi, którzy bawią się składaniem dowolnych talii. Tak samo koniec z wojnami klonów.

Akademia, która miała być rzekomo OP nie jest taka doskonała moim zdaniem. Niskopoziomowe jednostki z kanałowaniem magii powinny mieć (i mają) ochrony, wysokie HP, ewentualnie oba. Przy złym rozdaniu kart do ręki robi się gorąco, gdyż wymagania stworków są wysokie, ale takie powinny być. Urok gry tą frakcją :) Niebezpieczna jak pustka, którą się czarodzieje zajęli.

Milling, który według wieszczów Ashanu miał być wszędzie, nie jest powszechny (być może na razie). Kwestia jego OP. Adar dostaje prezent gwiazdkowy przy dużej talii. Milling wywala mu karty na cmentarz, a on wesoło wskrzesza to co mu wywalili. Full Moon (nie pamiętam polskiej nazwy) zarówno zabija milling jak i przedłuża grę. Czyli nie jest tak źle. Można się obronić.

Karty innych frakcji. Nowa seria kart epickich jest ciekawa i upierdliwa zarazem. Zależy po której stronie pola leży :p Pozostałe wpasowują się i dramatu nie ma. Niektóre frakcje zostały obdarowane bardziej inne mniej. Tak bywa. Kolejne rozszerzenie zmieni rozkład sił. Wieczny optymista :)

Magia. Ta sfera idzie w dobrą stronę. Teraz ludu analizuj jak rozstawiać karty. Żadna pozycja nie jest bezpieczna. Magia nie zadająca obrażeń potrafi poprzeszkadzać w misternych planach taktycznych. Myślisz że jest pięknie, a tu nagłe otrzeźwienie.

Im więcej rozszerzeń, tym talie 59 robią się mniej użyteczne. W końcu Malasso mnie wysłuchałaś :)
29 wrz - 23:35

Nicolai
Obejrzałem zwiastun... znowu Pustka? Przestańcie ;(
30 wrz - 01:14

Acid Dragon
um.... Obecnie jesteśmy w trakcie sagi o Pustce, więc tak - wszystkie nowe gry opowiadają coś odnośnie tej historii. Pustka niebyła w H6, Pustka niejest w Duelu, Pustka niebędzie w Might & Magic X oraz w Heroes Online, a także wiem z pewnością, że Pustka by również niebyła w Raiders, gdyby gra nie została skasowana. Pustka niebędzie zawsze!
(pisownia oczywiście zamierzona)

A bardziej serio: Na pewno wszystko zależy od wykonania, ale nie czepiałbym się samego faktu, że istnieje wspólny element fabularny, który zespaja kilka gier. Poprzednią sagę zespajała historia o Mrocznym Mesjaszu. Tym razem jest to Pustka, a potem zapewne będzie trzecia saga i jej elementy też będą się pojawiać we wszystkich nowych grach.
30 wrz - 18:51

Karasnik
Mogłby ktoś uzupełnić info o kartach z FW? Bardzo proszę. ;]
30 wrz - 22:00

Nicolai
Acid, tutaj nie chodzi o Pustkę per se, ale o jej nadmierne trawestowanie. Pomysł nawet fajny, ale zniszczyli go poprzez wciskanie go dosłownie wszędzie. Za pierwszym razem był świetny, za drugim dobry, za trzecim zaczynasz się niepokoić... Podobnie jest z klonowaniem w Gwiezdnych Wojnach. Początkowo wydawało się to fajne, ale jak doszli do momentu kiedy każda szanująca się persona z tego uniwersum miała klona to stało zwyczajnie męczące. Doprawdy nie można wymyślić coś nowego tylko w kółko odgrzewać ten sam kotlet?
Zgoda, przedtem pojawiły się już dwa elementy łączące fabuły (Mroczny Mesjasz i Ostrze Spętania), ale wykorzystano je w dwóch grach pokazując genezę i skutek, więc było to w miarę logiczne. Tutaj jest troszkę inaczej, bo nie mamy ogniwa łączącego przez co fabuła jest robiona na zasadzie: Nekromanci studiujący Pustkę, Czarodzieje władający Pustką, istoty dotknięte Pustką, starożytne coś korzystające z Pustki. O to mi chodzi, poza tym DM i Ostrze Spętania były w dwóch obrazach, a Pustka? Jeśli liczyć te anulowane to miała być w pięciu grach.
30 wrz - 22:13

Acid Dragon
Myślę, że jest jeszcze za wcześnie na ocenę. Do tej pory elementy historii Pustki pojawiły się w sumie tylko w H6. Historia z DoC jeszcze nie została ujawniona (poza tym fragmentem w trailerze), podobnie jak fabuła MMX i Heroes Online.

Więc po prostu jeszcze nie widać jak te gry się fabularnie splatają przez Pustkę i czy tworzą jakąś całość, czy też - a tak sugerujesz - Pustka tylko "się pojawia" bez ładu i składu.
1 paź - 16:06

Nicolai
Z tego co wiem Zapomniane Wojny nie wprowadzą nowej fabuły jako takiej, historię przygotowaną dla FW poznamy poprzez biografie i opisy.
DoC nie będzie miał odniesienia do Cieni Mroków, tam po prostu Pustka będzie kolejnym rodzajem Magii Pierwotnej. MMX i HO? Może dadzą coś sensownego, ale kurczę... cztery gry z tym samym elementem?
1 paź - 18:57

Kastore
...i to w dodatku tak niedorzecznym.
1 paź - 19:54

Nicolai
Czy niedorzeczny? Cóż... na moje pomysł sam w sobie dobry, ale ile można?
2 paź - 20:54

Kastore
Jak dla mnie to mogą to wałkować przez wszystkie kolejne gry z serii. Jednakże ja widzę to tak - pomysł dobry, wykonanie, niestety, fatalne. Dziękuję, rozejść się.
5 paź - 11:06

Taren
Powiększenie kart wydarzeń z Zapomnianych Wojen nie działa. Wymuszenie "Szarnego" Kła. Literówka w nazwie. Czas Potrzeby ma niewłaściwy podgląd karty.
5 paź - 12:33

Acid Dragon
Fixe, fixed and fixed. Dzięki!
5 paź - 12:40

Taren
Czarnego, nie szarego ;) Nie uściśliłem.
5 paź - 13:01

Acid Dragon
My mistake ;)
5 paź - 16:31

Alamar
Grr... gratulacje (kolejne :P) dla ekipy tłumaczącej (tłumacza mogę zrozumieć - jeśli nie gra w grę, ale ktoś te wypociny sprawdza... chyba ;P) za trzy karty fortuny Akademii związanej z Losem: Zapora Losu (Thread of Fate), Ciężki Los (Severed Fate) oraz Nieodkryty Los (Unreveled Fate).
1. Połóżcie te trzy karty obok siebie - co wyjdzie? Nić Losu
2. Pierwsza karta to początek/wrzeciono nici losu (narodziny), druga to zerwana nić (śmierć), zaś trzecia to nieutkane jeszcze przeznaczenie (przyszłość). Jak to się ma do polskawych nazw?
5 paź - 17:19

Alamar
*Unraveled Fate miało być.

Jeszcze odnośnie tego losu:

http://www.h6.acidcave.net/sphinx/fate.jpg
5 paź - 18:03

Taren
Jednostki sanktuarium - nie księżniczka, a Strażniczka z Sayamy. A z tym losem całkiem ciekawe. Tłumaczenie nie jest chyba gigantycznym problemem dla twórców. Będę walczył o to, tak samo jak o komentarze pod kartami.
5 paź - 18:08

Acid Dragon
Dzięki i przy okazji - Karty Sanktuarium są na stronie od 5 minut :P.
6 paź - 21:29

Nicolai
Nethermancer to Mówca Zaświatów? No tak...
6 paź - 21:42

Acid Dragon
Trudno przetłumaczyć to słówko. Ja jakiś czas temu wymyśliłem "Nihilomantę", aczkolwiek to by zamieniło tylko jeden obcy język na drugi ;).
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might and Magic "Duel of Champions". Redakcja, kontakt